25. 6. svátek má Ivan

Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů

26. května 2019   (11:21)
Dalších 15 fotografií v galeriiKorzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů

Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě


Když se řekne Montmartre, nevybaví se už téměř nikomu v Příbrami slavná pařížská čtvrť s bílou bazilikou, ale promenáda u Hořejší Obory se svými typickými pruhovanými „námořníky“. Může za to Spolek ve čtvrtek, který tuto sobotu již podesáté nechal břehy Hořejší Obory obsadit všemi možnými umělci a nevinné (i ty ovíněné) kolemjdoucí si označkoval pruhovanými tričky.

Celodenní hudební, divadelní a jiný kulturní program přilákal spoustu malých i velkých, hubených i macatých, vlasatých i plešatých. Kdo přišel, nechtěl domů. Bluevibes, Bylo nás šest, Ponožky pana Semtamťuka, swingový orchestr For Evergreens, legendární Axial.... To je jen malá část toho, co jste mohli zažít.

Když se řekne Montmartre, nevybaví se už téměř …
My byli svědkem divokého vystoupení kapely Ponožky pana Semtamťuka. Jaké měli na sobě ponožky, to jsme nezjistili, ale s pruhovanými triky sem pěkně zapadli. Jak sami o sobě tvrdí, je těžké je napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. Zřejmě pohled na velmi kreativní taneční kreace některých korzujících je podnítil k tomu, aby své vystoupení zakončili písní Když si dáš rum, máš ji jak dům.

My byli svědkem divokého vystoupení kapely …
Loutkoherec Ruda Hancvencl přijel vyprávět příběh o tom, jak jeden král hledal ženicha pro svou princeznu. Námět by to byl zcela typický, kdyby ovšem princezně nebylo padesát a kdyby o ní nesoupeřil velkostatkář Ignác Urvinitka s malým, hubeným a jednookým Honzou. Honza boj vyhrál - láska holt kvete v každém věku a na vzhledu nezáleží.

Loutkoherec Ruda Hancvencl přijel vyprávět …
Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě. Pro knihy, pro děti a pro umělce tu nebylo kam šlápnout. Muzikanty "překřikovalo" bušení kovářského kladiva a cinkání sklenek s vínem.
Open air f
estival jak má být.

Nemalovalo se na obličej, ale na papír. …

Fotogalerie

Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů () Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (1) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (2) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (3) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (4) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (5) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (6) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (7) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (8) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (9) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (10) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (11) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (12) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (13) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz