17. 9. svátek má Naděžda

Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů

26. května 2019   (11:21)
Dalších 15 fotografií v galeriiKorzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů

Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě


Když se řekne Montmartre, nevybaví se už téměř nikomu v Příbrami slavná pařížská čtvrť s bílou bazilikou, ale promenáda u Hořejší Obory se svými typickými pruhovanými „námořníky“. Může za to Spolek ve čtvrtek, který tuto sobotu již podesáté nechal břehy Hořejší Obory obsadit všemi možnými umělci a nevinné (i ty ovíněné) kolemjdoucí si označkoval pruhovanými tričky.

Celodenní hudební, divadelní a jiný kulturní program přilákal spoustu malých i velkých, hubených i macatých, vlasatých i plešatých. Kdo přišel, nechtěl domů. Bluevibes, Bylo nás šest, Ponožky pana Semtamťuka, swingový orchestr For Evergreens, legendární Axial.... To je jen malá část toho, co jste mohli zažít.

Když se řekne Montmartre, nevybaví se už téměř …
My byli svědkem divokého vystoupení kapely Ponožky pana Semtamťuka. Jaké měli na sobě ponožky, to jsme nezjistili, ale s pruhovanými triky sem pěkně zapadli. Jak sami o sobě tvrdí, je těžké je napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. Zřejmě pohled na velmi kreativní taneční kreace některých korzujících je podnítil k tomu, aby své vystoupení zakončili písní Když si dáš rum, máš ji jak dům.

My byli svědkem divokého vystoupení kapely …
Loutkoherec Ruda Hancvencl přijel vyprávět příběh o tom, jak jeden král hledal ženicha pro svou princeznu. Námět by to byl zcela typický, kdyby ovšem princezně nebylo padesát a kdyby o ní nesoupeřil velkostatkář Ignác Urvinitka s malým, hubeným a jednookým Honzou. Honza boj vyhrál - láska holt kvete v každém věku a na vzhledu nezáleží.

Loutkoherec Ruda Hancvencl přijel vyprávět …
Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě. Pro knihy, pro děti a pro umělce tu nebylo kam šlápnout. Muzikanty "překřikovalo" bušení kovářského kladiva a cinkání sklenek s vínem.
Open air f
estival jak má být.

Nemalovalo se na obličej, ale na papír. …

Fotogalerie

Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů () Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (1) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (2) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (3) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (4) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (5) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (6) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (7) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (8) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (9) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (10) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (11) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (12) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (13) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz