4. 8. svátek má Dominik

Koronavirus dolehl i na fotbalisty, od města si půjčili 4 miliony korun

26. června 2020   (17:16)
Koronavirus dolehl i na fotbalisty, od města si půjčili 4 miliony korun
foto: pribram.cz

Peněžitá pomoc by měla být splacena do konce tohoto roku.


Problémy kvůli koronaviru zdaleka nemají pouze živnostníci a majitelé restauračních zařízení. Do složitější situace se dostal i příbramský fotbalový klub 1. FK Příbram, který město požádal o návratnou finanční pomoc ve výši 4 milionů korun. Za prostředky bude ručit svým majetkem a částku splatí do konce tohoto roku.
 

Žádost o pomoc zastupitelé schválili, i když hlasování předcházela celkem dlouhá diskuze. Z níž vyplynula například potřeba zajištění finanční pomoci ze strany 1. FK, se kterou souhlasil i statutární představitel klubu Jan Starka. Ten zároveň ubezpečil přítomné zastupitele, že půjčkou se nehodlá klub obohatit, ale zaplatit materiálové a osobní náklady a peníze v termínu vrátit.
 
Druhým problémem byl fakt, že rozpočet města letos nepočítal s žádnými prostředky pro obdobné výpůjčky. Naštěstí pro příbramský fotbal se letos nerealizovalo mnoho projektů a město má dostatečné rezervy, aby zapůjčení této částky neznamenalo žádný problém.
 
Některé zastupitele mrzelo, že nebyl bod projednán finančním výborem, který byl mezitím rozpuštěn a na aktuálním zasedání zastupitelstva znovu ustanoven. Podle bývalého starosty Jindřicha Vařeky (ANO) nemůže ale finanční výbor pomoct s rozhodnutím, protože odpovědnost za něj přijímá svým hlasováním každý ze zastupitelů.
 

Projít nemohl návrh Marka Školouda (TOP 09), který chtěl využít dřívějšího případu, kdy si klub CK Příbram půjčil peníze s úrokem dvě procenta. To v tomto případě nebylo možné, protože se jednalo o žádost o návratnou finanční výpomoc, která nemůže být úročena.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz