25. 3. svátek má Marián




Konvalinka: V nebytovém prostoru na pěší zóně Cíl vznikne dislokované pracoviště městské policie

15. září 2022   (15:34)
Konvalinka: V nebytovém prostoru na pěší zóně Cíl vznikne dislokované pracoviště městské policie
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na pěší zóně Cíl funguje i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna. Již brzy bude přesunuto do jiných prostor.


Dlouhou dobu se nám zároveň nedaří pronajmout nebytový prostor - prodejnu, kterou město na pěší zóně Cíl vlastní. Není o ni zájem. Obdobně, jako tomu bylo u bývalého fotoateliéru v Pražské ulici, kde jsme vybudovali informační centrum, i tady přistoupíme k tomu, že prostor dále nebudeme nabízet k pronájmu, ale využijeme pro služby občanům. Projekt nyní získává jasnější obrysy, proto si dovolím s ním veřejnost krátce seznámit.

V nebytovém prostoru na Cíli vznikne dislokované pracoviště městské policie, které bude plnit dvě základní funkce. Za prvé bude místem, odkud budou strážníci vyrážet na obchůzky do okolí, při tom budou mít pod přímou kontrolou celou oblast Cíle a budou moci efektivně dohlížet na veřejný pořádek.
Druhou, neméně důležitou, funkcí bude centrum prevence kriminality. Kontaktní místo a prostor pro volnočasové aktivity pořádané v rámci prevence kriminality jak pro děti, tak pro například seniory. Obdobný model jsem viděl při návštěvě plzeňské městské policie a byl jsem z jeho fungování nadšený.
V tuto dobu probíhají prvotní přípravné práce na stanovení rozsahu úprav interiéru a na nastavení modelu budoucího fungování. Pracoviště chceme otevřít na jaře příštího roku.

Na pěší zóně Cíl funguje i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna. S provozovateli a s personálem jsme dohodnutí na tom, že bude jejich zařízení v následujících měsících přesunuto jinam, a že bude nájemní vztah ukončen. Hledáme společně jiný vhodný prostor, kam by mohla Bedna přesídlit. Práce Bedny si nesmírně vážím, pracují s dětmi s ubytoven a snaží se pro ně najít smysluplné využití volného času. Cíl je však pro tuto činnost nevhodným místem, proto se Bedna přesune jinam, ideálně do větších prostor.

Jan Konvalinka

starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka








Související


Další články

Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz