21. 9. svátek má Matouš

Konvalinka: Přestupky nebudeme řešit na místě domluvou, ale budeme udělovat sankce

Nepřehlédněte
11. srpna 2021   (11:33)
Konvalinka: Přestupky nebudeme řešit na místě domluvou, ale budeme udělovat sankce
foto: Jan Konvalinka/se souhlasem

Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na stížnosti obyvatel ohledně opilců, kteří ve městě narušují pořádek. Regulovat sortiment obchodů a nařizovat někomu, co smí a nesmí prodávat bohužel nejde, a tak mají pouliční ožralové zaručen nepřetržitý přísun tekutin, říká starosta.


V našem městě je několik míst, kde se shlukují prapodivné existence, jejichž chování právem vadí spořádaným občanům žijícím v okolí. Problémy vznikají zejména kolem bývalé Mototechny na sídlišti, ale také v Křižáku, na Rynečku a částečně i Na Leštině. Jednotícím prvkem všech těchto problémových míst je přítomnost prodejny, kde je k dostání levný alkohol. Prodejcům je vcelku jedno, komu lahváč prodají, kde si ho ten dotyčný vypije a co po jeho konzumaci vyvede. Regulovat sortiment obchodů a nařizovat někomu, co smí a nesmí prodávat bohužel nejde, a tak mají pouliční ožralové zaručen nepřetržitý přísun tekutin.

Možná si myslíme, že ta individua, co se v podroušeném stavu povalují na veřejných prostranstvích, jsou nešťastníci, kteří ztratili střechu nad hlavou. To je omyl. Bezdomovci jsou jen někteří z nich. Zbytek jsou lidé, kteří si povalečství zvolili za svůj životní styl a zevlováním si jen krátí dlouhou chvíli.
Dvacátého července mi přišla petice od lidí, kteří žijí v okolí bývalé Mototechny. Poukazují na zoufalou situaci a žádají město, aby zakročilo. Petici podepsalo několik stovek lidí žijících hlavně v ulici B. Němcové a S. K. Neumanna. Po poradě s městskou policií, technickými službami a právním odborem jsem vydal jasné pokyny.
Městská policie bude ještě razantněji zasahovat vůči osobám, které porušují obecně závaznou vyhlášku o konzumaci alkoholu na veřejnosti. Přestupky nebudeme řešit na místě domluvou, ale budeme udělovat sankce, které půjdou až do přestupkového řízení. Samozřejmostí je zintenzivnění hlídkové činnosti v dané lokalitě a užší spolupráce s PČR.

Technické služby provedou radikální prořez křovin a nízkých stromků, které skýtají úkryt a slouží povalečům jako veřejné toalety. Bude zde probíhat častější úklid a dojde i k částečné revitalizaci některých prvků prostranství – zejm. zídky.
Jak už jsem naznačoval v úvodu, přístup k levnému alkoholu je hlavním důvodem, proč se v daných lokalitách shlukují skupiny nepřizpůsobivých osob. Je snadno určitelné, který obchod je zdrojem problému. Pochopitelně nelze nikomu diktovat, co smí a nesmí prodávat, má-li na to tu správnou živnost. Co však lze, je přestat takového obchodníka podporovat a začít nakupovat jinde. Třeba si pak uvědomí, že i on má jakousi společenskou odpovědnost.

Jan Konvalinka - starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Jan Konvalinka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz