21. 4. svátek má Alexandra




Konvalinka: Mohl jste si jako radní vzít aquapark na starost a možná už jsme se mohli všichni radostně čvachtat

18. ledna 2022   (15:34)
Konvalinka: Mohl jste si jako radní vzít aquapark na starost a možná už jsme se mohli všichni radostně čvachtat
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem

Starosta Jan Konvalinka reaguje na vyjádření zastupitele Příbrami a krajského radního Václava Švendy, který ostře kritizoval radnici za zdlouhavý proces při přípravě rekonstrukce aquaparku.


Nedá mi to, ale musím alespoň v krátkosti reagovat na článek pana zastupitele Švendy. Už jsme si tak nějak zvykli na to, že jeho názory občas působí, jako by nebyly z tohoto světa. Ne jinak je tomu i tentokrát, kdy se pouští, z mého pohledu, na poměrně tenký led. Dost nechutně hodnotí to, kam jsme dospěli v rámci příprav na rekonstrukci aquaparku. Dokonce se domnívá, že ho snad opravíme tím způsobem, že místo něj postavíme nafukovací bazének.

Pan Švenda byl v minulém období tím, kdo vedl přípravy rekonstrukce aquaparku. To on byl spoluzodpovědný za to, že projekt nabobtnal do megalomanských rozměrů. Možná ve snaze vybudovat si tady ve městě svůj mega-pomníček za půl miliardy. Zároveň to byl on, kdo na neformálním jednání v květnu dvacátého roku souhlasil se změnou projektu. O tom, že pak hovořil zcela jinak, se nemusíme bavit. Pan Švenda je v tomto lepší politik než já. Já říkám totéž za zavřenými dveřmi a totéž veřejně.
Bezradnost? Má pan Švenda na mysli tu bezradnost, pro kterou mu bylo po dvou letech stagnace odebráno SZM, které mělo tehdy neskutečné těžkosti a on nebyl ochotný s tím cokoliv udělat? Dokázal by pan Švenda vybudovat areál Nového rybníka tak, jako se to povedlo panu Vařekovi s paní Ženíškovou?
Proč jste pane Švendo nepřijal mou nabídku a nestal se radním po tom, co rezignoval pan Chrastina? Nabízel jsem vám to. Mohl jste si jako radní vzít aquapark na starost a možná už jsme se mohli všichni radostně čvachtat. Místo toho jen vydáváte jedno zlostné prohlášení za druhým. Vaše jednání do určité míry ospravedlňuje to, že jsme ve volebním roce a vy potřebujete ukázat svou sílu. Ta by měla být ale v práci a v konkrétních činech, ne ve slovech.

Jan Konvalinka - starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka








Další články

Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů … AKTUÁLNĚ Město navrhuje odepsat přes  769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve … POLITIKA Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz