Konvalinka: Kabát bližší košile aneb větší bere
16. února 2022 (06:30)
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem
Starosta Příbrami Jan Konvalinka komentuje rozpravu pondělního jednání zastupitelstva ohledně schvalování změny územního plánu.
Pondělní zasedání zastupitelstva bylo o něco klidnější, než bylo v uplynulých měsících zvykem. Asi nejintenzivnější byla rozprava u schvalování změny územního plánu. Tento bod jsme projednávali s přestávkami asi dvě hodiny. Nakonec byly návrhy odhlasovány tak, jak šly z rady města. Mrzelo mne, že některým návrhům nešlo vyhovět, neboť pro ně nebylo možné najít zákonnou oporu, i když byly ze své podstaty velmi dobré a řekněme „městotvorné“. Věřím, že žadatelé na své záměry nezanevřou a přihlásí se s nimi do změny číslo 3, která umožní daleko více zásahů do schéma a rozvržení území.
V rámci dalších rozprav jsem odpovídal panu zastupiteli Královi na to, jakým způsobem jednáme se Středočeským krajem ohledně směn majetků. Mluvil jsem o tom, že chceme směnou za hornický domeček od kraje získat budovu bývalé druhé polikliniky, abychom v ní společně s praktickými lékaři vybudovali tzv. Centrum primární prevence. Mohli bychom lékařům poskytnout výhodné pronájmy a zázemí a motivovat je tak k tomu, aby zde provozovali své praxe. Je to jednoznačně dobrý nápad.
Paní zastupitelka Frýbertová se při té příležitosti zeptala pana zastupitele Švendy, zda by jako krajský zastupitel a radní mohl v dané věci městu nějak pomoci. Dostalo se jí z jeho úst poměrně vyhýbavé odpovědi v tom smyslu, že je ve střetu zájmů, a že nemůže přece hájit město na úkor kraje. Následně se ho na něco podobného ale důrazněji zeptal zastupitel Hauser. Pro pana zastupitele Švendu byla tato otázka očividně nepříjemná. Opět se obhajoval střetem zájmů a tím, že sice chce jednat v zájmu města, ale zároveň musí jednat v zájmu kraje, a že to „opakovaně deklaroval“. Nakonec jsme se dozvěděli, že by bylo nejlepší o tom radši nemluvit, protože by to mohlo něčemu uškodit.
V krajských volbách jsem kandidoval také a měl jsem ambici stát se krajským zastupitelem jedině a pouze z toho důvodu, abych z této pozice mohl být našemu městu prospěšný. O nic jiného mi nešlo. Pan Švenda se stal krajským zastupitelem a následně i radním. Možná jsem si naivně myslel, že z tohoto vysokého postu dokáže pro své město vybojovat více. Možná by dokázal, otázka je, jestli chce. Jestli mu není kabát bližší košile nebo jestli není více Středočech než Příbraman, jestli i v politice platí, že větší bere.
Jan Konvalinka
starosta Příbrami
Jan Konvalinka
starosta Příbrami
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka
Další články
Nákladní vůz sjel do svodidel a uvízl na krajnici
V pondělí v 10:40 havaroval nákladní vůz na silnici mezi Narysovem a Vysokou u …
FOTO
Fantova louka jako test radnice. Lednová Rada města rozhodne o stavební uzávěře
Fantova louka patří už delší dobu k nejdiskutovanějším tématům v Příbrami. Rozhodnutí …
V dobříšské školy byl nahlášen bombový útok. Policie objekt prověřila s negativním výsledkem
V pondělí ráno byla za asistence policie evakuována budova 2. Základní školy Dobříš. …
AKTUALIZOVÁNO
Vánoční charitativní jarmark Doosan Bobcat v Dobříši: Třetí ročník podpořil místní neziskové organizace i školy
Dobříšský kampus Doosan Bobcat EMEA už potřetí ožil sváteční atmosférou i dobrými …
Černé skládky v Příbrami: proč město platí navíc, když máme sběrný dvůr zdarma
Odložené matrace u kontejnerů, hromady odpadu v přírodě. Černé skládky nejsou jen …
FOTOGALERIE
V Mixově ulici se čelně střetly dva osobáky
Tenhle víkend se stala řada nehod v regionu. Mezi jinými i ta následující v Mixově …
Řidiči pozor! Semafory v křižovatce u Asie jsou stále mimo provoz
Dopravní nehoda před pár dny vyřadila z provozu semafory v křizovatce ulic Žežická, …
Petr Brandl: Podobizna horního úředníka po třech stoletích dostává jméno Johann Franz Lauer
Po třech stoletích pravděpodobně známe jméno muže z Brandlova obrazu Podobizna horního …
Prodejci vánočních kaprů mají nejvyšší čas nahlásit prodejní místa
Státní veterinární správa (SVS) připomíná prodejcům vánočních kaprů jejich povinnost …
Řidič nezvládl jízdu a ve vysoké rychlosti vylétl z vozovky
V obci Oseč u Obecnice v sobotu večer zasahovaly všechny složky integrovaného …
FOTO




