Konvalinka: Je mnoho dobrých důvodů jít společně dál
1. srpna 2022 (06:24)
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem
Navzdory všem protivenstvím, omezením a lockdownům se naše město v uplynulém období i nadále rozvíjelo, říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.
Společně jsme prošli čtyři uplynulé roky. Uteklo to jako voda. Vzpomenete si ještě vůbec na všechno, co nás potkalo? Krom běžných pohrom jako jsou přívalové deště nebo prasklá potrubí i něco, co jsme doposud nepoznali – pandemie. Když jsme na ni pomalu začínali zapomínat, přišla další rána z čistého nebe v podobě uprchlické krize. Dva neskutečné fenomény, které jsme doposud v novodobé historii našeho města nepoznali. Přes oba jsme společně přešli a jsme nyní silnější i zkušenější.
Navzdory všem protivenstvím, omezením a lockdownům se naše město v uplynulém období i nadále rozvíjelo. Stavělo se, budovalo, opravovalo a vylepšovalo. Jen na investice bylo vynaloženo více než 350 milionů korun, na opravy více než 150 milionů korun. Rekordní investice putovaly do vodohospodářských sítí, kam „nateklo“ za uplynulé období bezmála 200 milionů korun. Skoro 40 milionů šlo do oprav a údržby pozemních komunikací a chodníků a nakonec 85 milionů bylo použito na opravy a údržbu bytového fondu v majetku města. To nejsou malá čísla, to rozhodně není málo odvedené práce, jak se vám budou snažit někteří namluvit. Během politické kampaně se už nyní setkáváme s dezinformacemi, lživými vyjádřeními a vytvářením negativní atmosféry. S útoky stupňujícími se před volbami se vyrovnáme, nejsme z cukru. Smutné je ale to, že útoky tvrdě odnáší i zaměstnanci města, kteří odvedli za uplynulé období obrovské množství práce. Je to minimálně vůči nim dost nefér. Naše kampaň rozhodně nebude ani útočná, ani špinavá, ani lživá.
Podstatné je i to, že ty uplynulé čtyři roky fungoval a rozvíjel se kulturní a společenský život. Divadlo, kino, koncerty, festivaly, setkání, promítání v letňáku nebo v autokině i obyčejné hraní umělců v ulicích. I v hloupých časech, kdy bylo všechno zavřené, nenechali jsme kulturu padnout a dopřáli vám povyražení. Obrovským rozkvětem prošel i sport ve městě. Dostali jsme profesionální trenéry na dětská hřiště a do škol, podpořili mladé lidi v lásce k pohybu.
Myslím, že už je nevyšší čas vyložit karty na stůl a rozpovídat se o tom, jak to bude s kandidátkou za hnutí ANO 2011 v blížících se komunálních volbách. Někteří lidé zůstávají, jiní nás opustili, noví přicházejí. Tak by se dalo stručně shrnout složení kandidátní listiny. Ta je tvořena jak členy hnutí ANO, tak nezávislými kandidáty. Nejsme účelový slepenec ani útočiště pro vysloužilé či přeběhnuvší politické duše. Jsou mezi námi lidé mladí i ti zkušenější. Jdou s námi lékaři, ekonomové, podnikatelé, lidé různých profesí a zaměření. Na naší kandidátce je 40 % žen. Spojuje nás snaha pracovat pro město, ve kterém jsme doma.
Možná největším překvapením pro Příbramany je to, že pan místostarosta Buršík s námi nekandiduje. Rozhodl se pro vlastní politickou cestu, ve které mu přejeme štěstí a úspěch.
Rádi bychom pokračovali v příznivém trendu rozvoje města, který byl nastolen po roce 2014. Přejeme si, aby se město Příbram stávalo stále příjemnějším místem k životu, bezpečnou a klidnou zónou, kde je radost být, vychovávat své děti a setkávat se s přáteli. Náš tým tvoří lidé, kteří nevnímají politiku jako příležitost k osobnímu prospěchu, k uspokojování vlastních ambicí, ale jako možnost posouvat věci kupředu.
Komunální politika není založena jen na idejích jako ta celostátní. Je to spíš každodenní pragmatické posouvání dobrých věcí vpřed. V následujících týdnech vám budeme postupně představovat programové priority. Náš pohled na budoucnost města je celostní, náhodné výkřiky a témata vytržená z kontextu u nás nenajdete. Nejistá doba, tlak na finance a stále se měnící pravidla hry nás dokonale připravily na nelehké časy, které nás čekají. Zkušenější, zralejší a stabilnější chceme i nadále pracovat pro naše město. Víme jak. Je mnoho dobrých důvodů jít společně dál.
Jan Konvalinka
Jan Konvalinka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka
Související
•Příbram 2030 v čele s Buršíkem chce bohatší, zdravější a čistší Příbram
•TOP 09, STAN, SOS Příbram, HLAS a nezávislí spojují síly pro příbramské volby
•Komunální volby v Příbrami by podle ankety se 41 procenty vyhrálo ANO před Šancí pro Příbram, TOP 09 a SPD
Další články
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUÁLNĚ
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO




