27. 5. svátek má Valdemar

Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

16. července 2014   (17:17)
Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

Na Příbramsku je nahlášeno 45 táborů.


Toalety, umývárna, kuchyň, sklad potravin, stany. Obvyklé kolečko. A pak stoh dokumentů, které je třeba pročíst. Než padne závěrečné razítko, musejí hygienici prozkoumat každou píď tábora a položit plno otázek. Kontroly jsou v těchto dnech v plném proudu a hygienici najezdí po letních táborech v regionu spousty kilometrů. Pro mnohé pořadatele jsou jejich nečekané návštěvy už rutinou, zjistila ČTK. 

"Kontrolujeme ubytování, stravování, zdravotní stav dětí, zdravotní dokumentaci," řekla ČTK ke svému každodennímu programu vedoucí příbramského oddělení hygieny dětí a mladistvých Veronika Walenková. Pokud jde o stravování, nejčastěji bývají problémy při skladování zboží. Potraviny musejí být čerstvé a skladované podle požadavku výrobce. Vede to k tomu, že pořadatelé táborů se raději zásobují častěji. Naopak ubytování je většinou podle Walenkové v pořádku. 

Fénix u Vranovic dopadl na výbornou

Na pomyslnou jedničku dopadla dnes kontrola v letním táboře Fénix u Vranovic na Příbramsku, kde je ve stanech ubytováno 65 dětí. "Když člověk zná předpisy a ví, co má odpovědět, tak problém nemá. Když budu blekotat, tak mě nachytají na čemkoliv," řekl ČTK hlavní vedoucí Petr Štolba. Kontrolorky se zajímaly například o to, zda si děti myjí ruce pod tekoucí vodou nebo jak se v táboře nakládá s odpadem. "Třídíme. Ale moc nám toho nezbývá," odpověděl Štolba. 

V klasickém stanovém táboře podle něj paradoxně problémy s hygienou příliš velké nejsou. "Tady je výhoda, že tu není žádná elektrika, takže tu nejsou ledničky. Všechno, co se přiveze, se musí zpracovat, jinak se to zkazí. Potraviny nakupujeme každý den," poznamenal Štolba. Snadno se podle něj udržují i suché latríny a voda v umývárnách teče samospádem. Dovážejí ji v cisterně a ručně přečerpávají do sudů na střeše.

Jenom na Příbramsku je podle Walenkové letos zatím hlášeno 45 táborů, dohromady je v nich asi 1500 dětí. Loni bylo táborů v příbramském okrese více, k sedmi desítkám. Pořádají je většinou skauti, občanská sdružení nebo odborové organizace. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: sxc

autor: Jan Kholl jptDalší články

Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz