26. 4. svátek má Oto

Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

16. července 2014   (17:17)
Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

Na Příbramsku je nahlášeno 45 táborů.


Toalety, umývárna, kuchyň, sklad potravin, stany. Obvyklé kolečko. A pak stoh dokumentů, které je třeba pročíst. Než padne závěrečné razítko, musejí hygienici prozkoumat každou píď tábora a položit plno otázek. Kontroly jsou v těchto dnech v plném proudu a hygienici najezdí po letních táborech v regionu spousty kilometrů. Pro mnohé pořadatele jsou jejich nečekané návštěvy už rutinou, zjistila ČTK. 

"Kontrolujeme ubytování, stravování, zdravotní stav dětí, zdravotní dokumentaci," řekla ČTK ke svému každodennímu programu vedoucí příbramského oddělení hygieny dětí a mladistvých Veronika Walenková. Pokud jde o stravování, nejčastěji bývají problémy při skladování zboží. Potraviny musejí být čerstvé a skladované podle požadavku výrobce. Vede to k tomu, že pořadatelé táborů se raději zásobují častěji. Naopak ubytování je většinou podle Walenkové v pořádku. 

Fénix u Vranovic dopadl na výbornou

Na pomyslnou jedničku dopadla dnes kontrola v letním táboře Fénix u Vranovic na Příbramsku, kde je ve stanech ubytováno 65 dětí. "Když člověk zná předpisy a ví, co má odpovědět, tak problém nemá. Když budu blekotat, tak mě nachytají na čemkoliv," řekl ČTK hlavní vedoucí Petr Štolba. Kontrolorky se zajímaly například o to, zda si děti myjí ruce pod tekoucí vodou nebo jak se v táboře nakládá s odpadem. "Třídíme. Ale moc nám toho nezbývá," odpověděl Štolba. 

V klasickém stanovém táboře podle něj paradoxně problémy s hygienou příliš velké nejsou. "Tady je výhoda, že tu není žádná elektrika, takže tu nejsou ledničky. Všechno, co se přiveze, se musí zpracovat, jinak se to zkazí. Potraviny nakupujeme každý den," poznamenal Štolba. Snadno se podle něj udržují i suché latríny a voda v umývárnách teče samospádem. Dovážejí ji v cisterně a ručně přečerpávají do sudů na střeše.

Jenom na Příbramsku je podle Walenkové letos zatím hlášeno 45 táborů, dohromady je v nich asi 1500 dětí. Loni bylo táborů v příbramském okrese více, k sedmi desítkám. Pořádají je většinou skauti, občanská sdružení nebo odborové organizace. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: sxc

autor: Jan Kholl jptDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz