23. 8. svátek má Sandra

Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

16. července 2014   (17:17)
Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

Na Příbramsku je nahlášeno 45 táborů.


Toalety, umývárna, kuchyň, sklad potravin, stany. Obvyklé kolečko. A pak stoh dokumentů, které je třeba pročíst. Než padne závěrečné razítko, musejí hygienici prozkoumat každou píď tábora a položit plno otázek. Kontroly jsou v těchto dnech v plném proudu a hygienici najezdí po letních táborech v regionu spousty kilometrů. Pro mnohé pořadatele jsou jejich nečekané návštěvy už rutinou, zjistila ČTK. 

"Kontrolujeme ubytování, stravování, zdravotní stav dětí, zdravotní dokumentaci," řekla ČTK ke svému každodennímu programu vedoucí příbramského oddělení hygieny dětí a mladistvých Veronika Walenková. Pokud jde o stravování, nejčastěji bývají problémy při skladování zboží. Potraviny musejí být čerstvé a skladované podle požadavku výrobce. Vede to k tomu, že pořadatelé táborů se raději zásobují častěji. Naopak ubytování je většinou podle Walenkové v pořádku. 

Fénix u Vranovic dopadl na výbornou

Na pomyslnou jedničku dopadla dnes kontrola v letním táboře Fénix u Vranovic na Příbramsku, kde je ve stanech ubytováno 65 dětí. "Když člověk zná předpisy a ví, co má odpovědět, tak problém nemá. Když budu blekotat, tak mě nachytají na čemkoliv," řekl ČTK hlavní vedoucí Petr Štolba. Kontrolorky se zajímaly například o to, zda si děti myjí ruce pod tekoucí vodou nebo jak se v táboře nakládá s odpadem. "Třídíme. Ale moc nám toho nezbývá," odpověděl Štolba. 

V klasickém stanovém táboře podle něj paradoxně problémy s hygienou příliš velké nejsou. "Tady je výhoda, že tu není žádná elektrika, takže tu nejsou ledničky. Všechno, co se přiveze, se musí zpracovat, jinak se to zkazí. Potraviny nakupujeme každý den," poznamenal Štolba. Snadno se podle něj udržují i suché latríny a voda v umývárnách teče samospádem. Dovážejí ji v cisterně a ručně přečerpávají do sudů na střeše.

Jenom na Příbramsku je podle Walenkové letos zatím hlášeno 45 táborů, dohromady je v nich asi 1500 dětí. Loni bylo táborů v příbramském okrese více, k sedmi desítkám. Pořádají je většinou skauti, občanská sdružení nebo odborové organizace. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: sxc

autor: Jan Kholl jptDalší články

Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45) Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Domácnosti v tíživé sociální situaci můžou požádat Úřad práce ČR o jednorázovou dávku pomoci v hmotné nouzi na vzdělání. 22. srpna 2019   (12:22) Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz