17. 10. svátek má Hedvika
Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu

16. července 2014   (17:17)
Kontroly táborů ve středních Čechách jsou v plném proudu
foto: sxc

Na Příbramsku je nahlášeno 45 táborů.Toalety, umývárna, kuchyň, sklad potravin, stany. Obvyklé kolečko. A pak stoh dokumentů, které je třeba pročíst. Než padne závěrečné razítko, musejí hygienici prozkoumat každou píď tábora a položit plno otázek. Kontroly jsou v těchto dnech v plném proudu a hygienici najezdí po letních táborech v regionu spousty kilometrů. Pro mnohé pořadatele jsou jejich nečekané návštěvy už rutinou, zjistila ČTK. 

"Kontrolujeme ubytování, stravování, zdravotní stav dětí, zdravotní dokumentaci," řekla ČTK ke svému každodennímu programu vedoucí příbramského oddělení hygieny dětí a mladistvých Veronika Walenková. Pokud jde o stravování, nejčastěji bývají problémy při skladování zboží. Potraviny musejí být čerstvé a skladované podle požadavku výrobce. Vede to k tomu, že pořadatelé táborů se raději zásobují častěji. Naopak ubytování je většinou podle Walenkové v pořádku. 

Fénix u Vranovic dopadl na výbornou

Na pomyslnou jedničku dopadla dnes kontrola v letním táboře Fénix u Vranovic na Příbramsku, kde je ve stanech ubytováno 65 dětí. "Když člověk zná předpisy a ví, co má odpovědět, tak problém nemá. Když budu blekotat, tak mě nachytají na čemkoliv," řekl ČTK hlavní vedoucí Petr Štolba. Kontrolorky se zajímaly například o to, zda si děti myjí ruce pod tekoucí vodou nebo jak se v táboře nakládá s odpadem. "Třídíme. Ale moc nám toho nezbývá," odpověděl Štolba. 

V klasickém stanovém táboře podle něj paradoxně problémy s hygienou příliš velké nejsou. "Tady je výhoda, že tu není žádná elektrika, takže tu nejsou ledničky. Všechno, co se přiveze, se musí zpracovat, jinak se to zkazí. Potraviny nakupujeme každý den," poznamenal Štolba. Snadno se podle něj udržují i suché latríny a voda v umývárnách teče samospádem. Dovážejí ji v cisterně a ručně přečerpávají do sudů na střeše.

Jenom na Příbramsku je podle Walenkové letos zatím hlášeno 45 táborů, dohromady je v nich asi 1500 dětí. Loni bylo táborů v příbramském okrese více, k sedmi desítkám. Pořádají je většinou skauti, občanská sdružení nebo odborové organizace. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl jpt

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz