22. 1. svátek má Slavomír
Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu

3. listopadu 2019   (14:01)
Dalších 10 fotografií v galeriiKonec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu

Se stavebními pracemi v areálu školy se počítá až do února 2020. Je třeba dokončit výstavbu nového pavilonu


Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali poslední říjnový den novou jídelnu. Poprvé od začátku tohoto školního roku si tak budou moci zajít na oběd přímo v areálu školy. Zatímco ještě před rekonstrukcí varny a jídelny kuchařky denně vydaly 900 obědů, nyní denně připraví až 1200 porcí.

Rozsáhlou rekonstrukci nebylo možné stihnout během školních prázdnin, zasahovala tedy i do školního roku. Přísné hygienické požadavky nedovolily v prostoru školy zřídit dočasnou výdejnu, hygienici zavrhli i možnost ohřívání přinesených jídel z domova. Kuchařky tak alespoň dětem denně připravovaly obložené housky.

Ani možnost stravovat se v jiné škole ve městě nepřipadala v úvahu. Kapacity jídelen všech škol v Dobříši jsou naplněny na maximum. Z oslovených místních restaurací nabídla škole své služby pouze jedna. Tuto variantu využívali pouze mladší žáci. 

Jak se rekonstrukce povedla, můžete sami posoudit v naší fotogalerii.

Na druhou stranu, ani nejmodernější jídelna nemusí vždy zaručit, že budou po dětech zůstávat prázdné talíře. Alfou a omegou jsou šikovné kuchařky. A podle reakcí na sociálních sítích tu přesně takové mají.

„To je nádherné! Ve spojení s tím, jak dámy v kuchyni skvěle vaří, musí to být nejlepší školní kuchyně v republice,“ uvedla jedna ze členek skupiny Dobříšsko.
 
Se stavebními pracemi v areálu školy se počítá až do února 2020. Je třeba ještě dokončit výstavbu nového dvoupodlažního pavilonu. V rámci výstavby tohoto pavilonu dostaly děti v září tři nové moderní učebny. Za hezkého počasí může navíc výuka od začátku letošního školního roku pobíhat venku. Na školní zahradě vznikl altán, který slouží jako venkovní učebna.

Fotogalerie

Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu () Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (1) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (2) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (3) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (4) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (5) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (6) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (7) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (8) Konec nošení obědů z domova: Žáci 2. základní školy v Dobříši dostali novou jídelnu (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto japDalší články

Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Na ochozu zimního stadionu se otevřela značková prodejna vybavení a potřeb pro hokejisty značky Bauer. Pásku pomohl přestřihnout i špičkový hráč Martin Erat 22. ledna 2020   (14:42) Tým Martina Macíka je zpět v Česku. Dakar pro ně však nekončí. Teď si ho užijí s fanoušky Tým Martina Macíka je zpět v Česku. Dakar pro ně však nekončí. Teď si ho užijí s fanoušky Členové týmu Big Shock Racing získali nejvyšší české umístění, 5. místo mezi kamiony, a současně se stali nejlepším privátním týmem kategorie 22. ledna 2020   (11:55) Lucie Pudilová má před sebou zápas proti Američance Justine Kish. Aby se udržela v UFC, musí soupeřku porazit Lucie Pudilová má před sebou zápas proti Američance Justine Kish. Aby se udržela v UFC, musí soupeřku porazit Pudilové půjde o hodně. Ze šesti zápasů v UFC vyhrála pouze dva, přičemž prohrála poslední tři zápasy za sebou. 22. ledna 2020   (09:01) Chátrající domy hyzdí město a ohrožují kolemjdoucí Chátrající domy hyzdí město a ohrožují kolemjdoucí Okna s vytlučenými skly, padající omítka a rozpadlá střecha. Vzhled ulic kazí řada nemovitostí, o které se jejich majitelé nestarají. 22. ledna 2020   (05:59) Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15)


Související články

Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Nenech to být. Aplikaci proti šikaně využívají i děti na Příbramsku Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 22 příbramských škol, ze kterých bylo doposud dětmi nahlášeno 54 případů šikany 15. ledna 2020   (16:10) Do základních škol míří profesionální trenéři, budou učit děti sportovat Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Po několika měsících přípravných prací nastává doba, kdy projekt bude spuštěn na všech příbramských školách. 15. ledna 2020   (06:08) Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu 3. ledna 2020   (06:00) Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší Projekt neziskové organizace Seerius je zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách. Přibližuje dětem svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispívá k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře 28. prosince 2019   (12:55)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz