8. 7. svátek má Nora




Konec éry Jaroslava Starky v příbramském Belvederu. Město objekt pronajalo na 20 let společnosti LDM Group

12. září 2024   (07:00)
Konec éry Jaroslava Starky v příbramském Belvederu. Město objekt pronajalo na 20 let společnosti LDM Group
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem (Dominik Halmoši z LDM Group u podpisu nájemní smlouvy)

Příbramský hotel Belvedere, který je součástí objektu kulturního domu, má nového nájemce. Stala se jím na 20 let společnost LDM Group – Belvedere a.s., která zvítězila ve výběrovém řízení. Firma se zavázala investovat 15 milionů do modernizace pokojů a restaurace.


Z důvodu dlouhodobého porušování smluvních povinností dosavadním nájemcem rozhodla Rada města Příbram před několika měsíci o ukončení dlouholetého nájemního vztahu. Ten zahrnoval pronájem hotelu Belvedere, restaurace a dalších prostor včetně venkovní terasy.

Město následně zveřejnilo záměr pronájmu. Podány byly čtyři řádné nabídky. Rada města vyhodnotila po prostudování jako nejvýhodnější nabídku od společnosti LDM Group – Belvedere a.s., která nabídla nejvyšší nájemné a investici do modernizace hotelu a restaurace ve výši 15 milionů korun. Finální podoba smlouvy byla podepsána 30.8. na dobu 20 let s možností opce.

Datum skutečného zahájení nájemní smlouvy pamatuje i na možné průtahy při předávání objektu současným provozovatelem a začne běžet až od momentu, kdy společnost dostane od města předávací protokol.
„Věřím, že město v nás našlo spolehlivého a solidního partnera. Je dobře, že se město rozhodlo jednou provždy skoncovat se starými poměry a ukončilo nefunkční vztah s panem Starkou. Naší ambicí je hotel Belvedere i přilehlou restauraci zmodernizovat a dát do takové podoby, která bude odpovídat standardům 21. století a na kterou budeme moct být všichni hrdí,“ vysvětlil předseda správní rady Dominik Halmoši. Dodal, že firma je připravena vynaložit v případě potřeby i více prostředků než slíbených 15 milionů korun, pokud si to bude situace a míra opotřebení žádat.

„Jsem přesvědčen, že modernizací hotelu podpoříme i cestovní ruch v Příbrami, zájem o plesy, divadlo a že sem přitáhneme i větší sportovní akce, které vyžadují adekvátní zázemí,“ doplnil Halmoši.
K investici do zvelebení objektu se zavázalo i město, které si je dobře vědomo neuspokojivého stavu vnější fasády, některých oken i pískovcových obkladů. Město tak má do 14 měsíců od podpisu smlouvy vypracovat projekt na odbor památkové péče s návrhem na opravu příslušenství a po jeho schválení opravu do dvou let zrealizovat.

„Překročili jsme historický milník a dali hotelu Belvedere šanci na nový život. Někteří opoziční zastupitelé systematicky dnem a nocí hledají na všem chyby, přitom sami nemají ani milimetrovou zásluhu na řešení situace s hotelem. To jsme nalezli my v podobě odhodlaného nájemce. Pevně věřím, že hotel bude vzkvétat a stane se po čase vyhledávanou perlou našeho města. Čeká nás pochopitelně hodně práce a vynaložíme nemalé prostředky, ale pracujeme a investujeme přece na svém a do svého,“ doplnil za město starosta Jan Konvalinka.

Skupina LDM Group tak dále rozšiřuje svou působnost ve městě, i když provozování hotelu nepatří v porovnání s obvyklými developerskými projekty k jejím typickým činnostem. Vzhledem k velmi nejisté návratnosti plánovaných investic ze strany LDM Group do hotelu a restaurace lze tuto jejich iniciativu vnímat do určité míry jako příspěvek ke zlepšení kvality života v Příbrami a atraktivity města pro potenciální návštěvníky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ
Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz