30. 5. svátek má Ferdinand

Končí termín pro podání kandidátek do obecních voleb

19. července 2022   (08:11)
Končí termín pro podání kandidátek do obecních voleb
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

V komunálních volbách v Příbrami bude řada uskupení kandidovat v koalici.


Dnes odpoledne vyprší termín pro podání kandidátních listin pro registraci k podzimním volbám do obecních zastupitelstev. Pokud se chtějí politické strany či hnutí hlasování zúčastnit, musejí kandidátky podat příslušnému obecnímu úřadu nejpozději v 16:00. Úřady budou v příštích dnech zkoumat, zda podané listiny obsahují všechny náležitosti, a případně kandidáty a volební uskupení vyzvou k odstranění závad.

V komunálních volbách v Příbrami bude řada uskupení kandidovat v koalici. Na jedné kandidátce se dohodli například sociální demokraté vedení bývalým starostou Josefem Řihákem a Přátelé Březových Hor. Spojit síly se rozhodli také zástupci TOP 09, STAN, SOS Příbram, Hlas a nezávislí, sdružili se pod názvem Spojenci. Společně s nezávislými kandidáty se budou ucházet o přízeň voličů i lidovci. Příbramští Piráti spojili s místní organizací Strany zelených.
Kandidátku TOP 09, STAN, SOS Příbram, Hlasu a nezávislých povede krajský radní pro kulturu předseda středočeské TOP 09 Václav Švenda. Na dalších místech budou socioložka Markéta Škodová (za STAN), ekonom a někdejší městský radní pro finance za ANO Václav Dvořák (nezávislý) a zastupitel za TOP 09 Školoud. Široký koaliční projekt klade podle Školouda důraz na investice, územní rozvoj, kulturu, sport a pracovní příležitosti.
Starosta Příbrami Jan Konvalinka (za ANO) chce obhajovat mandát, o hlasy voličů se bude ucházet z prvního místa kandidátky ANO. Do volebního klání se zapojí i jeho předchůdci, kromě lídra ČSSD Řiháka budou kandidovat i Josef Vacek (KDU-ČSL) a Pavel Pikrt (dříve ČSSD). Oba by měli být na kandidátce lidovců a nezávislých. Za ODS vedenou Miroslavem Peterkou by se o hlasy voličů mohl ucházet bývalý starosta a někdejší ministr zemědělství Ivan Fuksa.

Kandidátky do zářijových voleb chystají i další uskupení, například Šance pro Příbram. Jejím lídrem bude opět Vladimír Král. Minulé obecní volby v Příbrami vyhrálo ANO, které obsadilo 12 z 25 křesel v zastupitelstvu. Pět křesel má TOP 09 a po dvou křeslech komunisté, občanští demokraté a Šance pro Příbram. Piráti mají jednoho zastupitele, stejně jako Příbramáci pro Příbram. Na spolupráci se po minulých volbách dohodlo hnutí ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / Tomáš Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz