Koncerty pod širým nebem i komentované prohlídky slavných houslí. Dobříš hostí zámecký Festival hudby
7. srpna 2022 (09:40)
foto: Festival hudby zámek Dobříš
Druhý ročník kulturní události zahájí ve středu 10. srpna galakoncert v zámeckém parku. Víkendový program přinese také loutkové pohádky pro celou rodinu.
Po loňské premiéře se prostory dobříšského zámku a kostel Nejsvětější Trojice stanou znovu dějištěm několikadenní kulturní události. Festival hudby nabídne od 10. do 14. srpna koncertní, taneční i divadelní představení a netradiční výstavu slavných světových houslí.
Na prožitek atmosféry 18. století diváky zve úvodní galakoncert s hudbou Wolfganga Amadea Mozarta a dalších skladatelů. Zahajovací akce se ve středu 10. srpna neobejde bez hlavních tváří festivalu – houslisty Jaroslava Svěceného a herečky Zdeňky Žádníkové Volencové. Spolu s nimi vystoupí Collegium Jaroslava Svěceného, sopranistka Hana Jonášová, klavíristka Lucie Toth a hráč na violu Karel Untermüller. Čtvrteční večer 11. srpna bude věnován varhannímu koncertu v dobříšském kostele Nejsvětější Trojice. Houslí se opět chopí Jaroslav Svěcený, za varhany usedne Pavel Svoboda. Zdeňka Žádníková Volencová přednese kromě hry na příčnou flétnu i autorské básně.
Víkendový program začne ohnivým tangem. Na zámecké nádvoří jej v pátek 12. srpna interpreti přenesou prostřednictvím flamenga a hudby Astora Piazzolly, jehož sté výročí narození si festival připomněl v loňském roce. Sobotní akce patří dětem a hudebnímu vzdělávání. Divadelní soubor LokVar zahraje od 11.00 pohádku Kašpárek domek staví a Jaroslav Svěcený, který je rovněž soudním znalcem s mezinárodní působností v oboru smyčcových hudebních nástrojů, zájemcům představí slavné evropské housle 17.–20. století (v 11.00 a 13.00). Později 13. srpna se pak hosté mohou těšit „Na Vivaldiho!“, kde hlavní figuru ztvární Jaroslav Svěcený v doprovodu komorního orchestru Virtuosi Pragenses.
Jako nedělní pohádku si LokVar připravil loutkovou komedii Matěj a čerti na motivy lidové pohádky o chytrém Matějovi, který se ničeho na světě nebál. Programové finále slibuje česko-slovenský „uragán“ v podání souboru Cigánski Diabli a Jaroslava Svěceného. Poslední koncert zámeckého festivalu začíná stejně jako ostatní večerní vystoupení v půl osmé.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Poutníci se v neděli vydají ke kapličce pod nejvyšším vrcholem jižních Brd
•Nominujte osobnosti na Cenu hejtmanky pro rok 2022
•Březnice ožije svatoignáckou poutí
Další články
Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající
Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. …
AKTUALIZOVÁNO
Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko
Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do …
DOPRAVA
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem
Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji …
ANKETA




