Koncert v hořovickém kostele připomene skladby Jana a Antonína Slavíkových
19. března 2024 (08:35)
foto: Římskokatolická farnost Hořovice
Koncert duchovní hudby se uskuteční v sobotu 23. března ve farním kostele sv. Jiljí na Víseckém náměstí. Vstupné podpoří vzdělávací program organizace UNICEF.
Skladby Jana Slavíka a Antonína Slavíka ze sbírek Českého muzea hudby v Praze zazní v sobotu 23. března v kostele sv. Jiljí na Víseckém náměstí v Hořovicích. V rámci Roku české hudby 2024 budou v obnovené premiéře provedeny na koncertě Salve Regina, Mater misericordiae. Výtěžek z dobrovolného vstupného získá organizace UNICEF na program zaměřený na vzdělávání dětí.
Hořovický rodák Antonín Slavík (1782–1853) byl otcem houslového virtuosa Josefa Slavíka. Osobnost českého kantora oslavil Karel Václav Rais ve svých Povídkách o českých umělcích. S rodinou je spjat také Jan Slavík (?1749–1820), mrtnický a hořovický kantor a varhaník. Koncert z cyklu Podbrdští Slavíci začíná v 16.00.
V hořovickém kostele se představí varhaník Drahoslav Gric. Zazpívají Květuše Ernestová (soprán), Andrej Beneš (bas), Originální pěvecké duo MAFI a Komorní pěvecký soubor Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice KOPES se svými sólisty. Spolu s nimi vystoupí smyčcové kvarteto Musica Bona Praga, Kryštof Křemenák (solo klarinet), František Svejkovský a Jakub Svejkovský (trubky).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Dobříš hledá způsob, jak motivovat k trvalému pobytu. Město zveřejnilo výsledky ankety
•Středočeské hejtmanství rozdělí obcím přes deset mil. Kč. V obci Svojšice zrekonstruují požární nádrž
•Některé banky doporučují klientům nevybírat peníze z bankomatů Euronetu
Další články
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …




