1. 4. svátek má Hugo




Koncert Divokýho Billa vybral téměř půl milionu na léčbu Zlatušky

25. května 2015   (11:22)
Koncert Divokýho Billa vybral téměř půl milionu na léčbu Zlatušky
foto: Chci pomoci

Na koncert přišlo přibližně 3200 diváků, čímž byl překonán návštěvnický rekord.



Maminku Zlatky Praisové z Příbrami stojí roční léčba její dcery, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou, 200 tisíc korun. A to je jen základ, aby třináctiletá dívka vůbec mohla ujít pár kroků. Na nákladnější zahraniční terapie, jež zlepší chůzi a naučí Zlatku pohybovat se jistěji bez pádů nebo vyjít po schodech, zatím finance neměla. Až do pátku.

Příběh statečné holky totiž oslovil muzikanty kapely Divokej Bill, kteří kývli na nabídku nadace Chci pomoci a odehráli v pátek večer v Příbrami koncert bez nároku na honorář. Nejenže strhli rekord zdejšího letního kina, kam nalákali 3200 posluchačů (dosavadní rekord byl 2228 lidí), ale navíc se jim podařilo vybrat na léčbu Zlatky neuvěřitelných 470 199 korun. Díky penězům se nemocná dívka může vydat na speciální delfínoterapii do Turecka a zkombinovat ji s rehabilitační léčbou. A právě to je podle odborníků kombinace, která jí ke zlepšení chůze může nejvíce pomoci.

„Koncert byl neuvěřitelný. Takovou atmosféru jsme dlouho nezažili. Všechno klaplo a pro Zlatušku se vybralo přes 470 tisíc korun, za což patří velké poděkování lidem, kteří dorazili a společně s námi si užili koncert. Bylo to super!,“ řekl po vystoupení Adam Karlík, houslista Divokýho Billa.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Chci pomoci
autor: red








Další články

MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz