15. 1. svátek má Alice




Komunální volby v Příbrami by podle ankety se 41 procenty vyhrálo ANO před Šancí pro Příbram, TOP 09 a SPD

Nepřehlédněte
2. června 2022   (06:20)
Komunální volby v Příbrami by podle ankety se 41 procenty vyhrálo ANO před Šancí pro Příbram, TOP 09 a SPD
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Portál pribram.cz zveřejnil anketu, ve které mohli čtenáři hlasovat, kterou stranu či uskupení budou volit. Ankety se zúčastnilo přes pět tisíc lidí.


Volby do obecního zastupitelstva v Příbrami by vyhrálo hnutí ANO se ziskem 41 procent. Šance pro Příbram by dostala 19 procent hlasů a strany TOP 09 a SPD obdržely shodně procent 9. Nad pětiprocentní hranicí skončila i ČSSD. Vyplývá to z květnové ankety, kterou zveřejnil portál pribram.cz.

Starosta Příbrami Jan Konvalinka (za ANO) chce v zářijových volbách obhajovat mandát, o hlasy voličů se bude ucházet z prvního místa kandidátky. Podle námi zveřejněné ankety by pro ANO hlasovalo 41 procent respondentů, tedy 2079 z celkového počtu 5060 hlasů. Hnutí ANO tak podle ankety získalo o dvě procenta více, než při volbách v roce 2018. „K výsledku ankety přistupujeme s velikým respektem a pokorou, vážíme si hlasů a děkujeme za ně. V komunálních volbách část lidí volí konkrétní kandidáty a nekouká tolik na jejich stranickou příslušnost. Hlasují tedy pro nás ti, kteří vidí v naší práci smysl a podporují nás. Je tu i nemalá skupina voličů, která volí podle příslušnosti ke straně či hnutí. I tito lidé zajisté v anketě promluvili a dali jasně najevo, že nepodporují stávající vládní uskupení, které nás den za dnem přesvědčuje o tom, že ne každá změna vede k lepšímu,“ řekl pribram.cz Konvalinka.
Největším nárůstem oproti minulým obecním volbám se může pochlubit Šance pro Příbram, která získala 19 procent hlasů oproti původním šesti procentům v roce 2018. Skvělý procentuální výsledek je podle lídra Vladimíra Krále důsledkem několika faktorů. „V prvé řadě dlouhodobý, konzistentní a neměnný postoj Šance pro Příbram: S ANO a komunisty prostě NE. Dále Šance pro Příbram opakovaně, dlouhodobě a průkazně dokazuje občanům Příbrami, že stojí na jejich straně, což občané jednoznačně vnímají a potvrzují,“ řekl pribram.cz Král s tím, že v neposlední řadě je to neschopnost současného vedení rozvíjet město žádoucím směrem, směrem k modernímu, atraktivnímu, čistému a bezpečnému městu současného století, což je právě cíl Šance pro Příbram.
Podle ankety na třetím místě skončila strana TOP 09 s devíti procenty, tedy se 464 hlasy. V minulých volbách obdržela procent 15. Podle Marka Školouda kampaň ale teprve začíná. „I naše volební uskupení brzy představí své kandidátky a kandidáty. Vytvořili jsme tým lidí napříč obory i politickými preferencemi a jsme přesvědčeni o tom, že Příbramákům společně nabídneme racionální řešení krátkodobých i letitých problémů našeho města,“ řekl pribram.cz za TOP 09 Marek Školoud.

Na čtvrtém místě skončila politická strana Svoboda a přímá demokracie (SPD), která získala taktéž devět procent hlasů. Pro SPD hlasovalo 450 čtenářů. Při obecních volbách v roce 2018 se do příbramského zastupitelstva nedostala, tehdy nezískala potřebných pět procent hlasů. Podle jejího lídra Jiřího Novotného chtějí prosazovat volební program hnutí SPD. „Lidem chceme zajistit důstojné podmínky pro život. Naší prioritou je prosazovat výstavbu nových bytů, umožnit referendum o důležitých věcech a zajistit kvalitní péči o seniory,“ řekl pribram.cz Novotný.
V námi uveřejněné anketě by se do zastupitelstva dostala i ČSSD. Zatímco při minulých volbách nedostala potřebných pět procent hlasů, nyní získala procent osm, tedy 392 hlasů. Stranu do voleb zřejmě povede Josef Řihák, který je v ČSSD již 24 let. „Podle mého názoru lidé pochopili, že za Řiháka bylo líp. Vlivem války na Ukrajině zažívají nejen obyvatelé Příbrami nelehké časy a problémy mají už i střední třídy. Město by mělo, podobně jako kdysi my, zareagovat. Například v roce 2008 jsme snižovali podnikatelům v našich prostorech nájmy. Nyní by tento krok měla Příbram zopakovat. Další úsporu peněz bych viděl například v soběstačnosti elektrické energie ve školách, kde by se mohly vybudovat fotovoltaiky. Za současného vedení také nedošlo k výraznějším investičním akcím. My jsme opravili náměstí T. G. Masaryka, náměstí 17. listopadu, zateplili jsme školy, školky, opravovali silnice atp. Například nedotažená rekonstrukce akvaparku je největším pomníkem současné radnice,“ řekl pribram.cz Řihák.
Minulé obecní volby v Příbrami vyhrálo ANO, které obsadilo 12 z 25 křesel v zastupitelstvu. Pět křesel má TOP 09 a po dvou křeslech komunisté, občanští demokraté a Šance pro Příbram. Piráti mají jednoho zastupitele, stejně jako Příbramáci pro Příbram. Na spolupráci se po minulých volbách dohodlo hnutí ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram.
Letošní volby do obecních zastupitelstev se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září. Strany i nezávislí kandidáti mají čas na sestavení a odevzdání kandidátek do 19. července.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. Na toaletách byl … VIDEO
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz