20. 7. svátek má Ilja




Komfort sportovního areálu Novák zvýší nové osvětlení i nové povrchy cest

14. listopadu 2018   (10:28)
Komfort sportovního areálu Novák zvýší nové osvětlení i nové povrchy cest
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí radnice

„Novák“ se v posledních letech změnil v příjemné odpočinkové a rekreační centrum pro všechny generace, chybí doladit detaily.



V uplynulých letech intenzivní práce na Novém rybníku celý areál změnily v příjemné odpočinkové a rekreační centrum pro všechny generace.

Nyní nastává doba, kdy je potřeba doladit poslední detaily, jako osázení zeleně, osvětlení areálu či zlepšení spojnice mezi parkovištěm a in-linovou dráhou.

S ohledem na připomínky bruslařů, že je špatný přístup z parkoviště pod minigolfovým hřištěm k in-line dráze, přistoupilo město k nápravě. „Je faktem, že z této strany se na dráhu bruslaři dostávají špatně, komunikace je několikrát překopaná a povrch nevyhovující. Z tohoto důvodu bude stávající povrch cesty zbroušen a položen nový,“ uvádí k úpravám starosta Jindřich Vařeka. Pokud přetrvají vhodné klimatické podmínky, zahájí se práce v polovině prosince.

Areál se bude nadále zvelebovat. Kromě zmíněné asfaltové cesty budou upraveny také všechny písčité cesty a pěšiny v areálu. Mimo jiné dojde k vysazení živých plotů.

Velmi důležitým krokem je rozhodnutí o instalaci osvětlení. Osvětlení v celém areálu bylo před lety zrušeno. S ohledem na využívání jednotlivých částí areálu i ve večerních hodinách, je nyní na pořadu vybudování nového osvětlení. Zavedení klasického veřejného osvětlení by bylo velmi náročné, proto město přistupuje k variantě instalace solárních svítidel.

Rada města rozhodla o umístění osmi solárních svítidel, z nichž čtyři budou mít navíc USB zásuvky, což návštěvníci Nového rybníka jistě ocení.
Jednotlivé lampy budou osazeny stmívacími a pohybovými čidly, tudíž se budou při pohybu návštěvníků ve večerních hodinách rozsvěcet postupně.

Městu se podařilo vyjednat výhodnou cenu. Cena za jedno svítidlo je 29 000 Kč, město ovšem získalo výhodnější cenu, a to 25 000 korun. Tato částka zahrnuje dodání svítidel se solárním článkem, fotočidlem, PIR čidlem a Aku boxem. V ceně je navíc zahrnuta i doprava a montáž, včetně přípravných prací.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí radnice
autor: jk








Další články

Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na … NEPŘEHLÉDNĚTE Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít … POLITIKA
Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz