18. 7. svátek má Drahomíra

Komentované procházky v Brdech zvou za ptáky na Kolvín a na vojenské cvičiště Bahna

16. května 2024   (06:23)
Komentované procházky v Brdech zvou za ptáky na Kolvín a na vojenské cvičiště Bahna
foto: AOPK ČR, Správa CHKO Brdy / se souhlasem

Květnové vycházky seznámí s jedinečnostmi brdské krajiny a jeho obyvateli.


Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Chráněná krajinná oblast Brdy připravila na následující víkendy komentované vycházky pro milovníky přírody a Brd. První z nich zavede za ptačími obyvateli na Kolvín, další do lokality Bahna.

V sobotu 18. května se vydáte pozorovat a poslouchat ptáky žijící na tzv. bezlesí. „Podíváme se do míst, kde stávala obec Kolvín. Kdysi odlesněná krajina v jejím okolí prošla v posledních sto letech výraznými přeměnami a proměňuje se i dnes,“ přibližuje organizace tuto oblast Brd. Na akci vedené ornitology Romanem Muláčkem a Petrem Homolkou se rovněž dozvíte, co změny daly a vzaly zdejší přírodě. Sraz účastníků je v 7.00 na parkovišti ve Skořicích, pro pozorování je doporučeno vzít s sebou dalekohled. Kvůli omezenému počtu účastníků je nutná registrace na e-mailové adrese jana.fischerova@nature.cz nebo tel. čísle 731 682 307.
Vycházka na cvičiště Bahna seznámí s jedinečnostmi a potřebami území, k jehož údržbě napomáhá vojenský výcvik. Některá místa, jak ozřejmuje název lokality, jsou bahnitá či podmáčená a na výpravu se budou hodit holínky či obuv do terénu. Odbornými průvodci budou zoolog Hornického muzea Příbram David Fischer a Jana Fischerová za AOPK ČR. Sraz je v neděli 26. května v 10.00 na parkovišti u Ledného potoka mezi Strašicemi a Dobříví. Podrobnosti k oběma květnovým akcím najdete na webu brdy.nature.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz