Koloniál na Rynečku zůstává útočištěm pro bezdomovce a nepřizpůsobivé občany
NEPŘEHLÉDNĚTE
14. ledna 2022 (06:42)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Mekka příbramských bezdomovců a jiných pijanů mezi obyvateli stále vzbuzuje strach a bezmoc. Po několika pokusech radnice a městské policie ale situace zůstává stejná.
Před několika týdny se obyvatelé Příbrami mohli vyjádřit v dotazníku, jak bezpečně se ve městě svého bydliště cítí. Nejhorším místem podle výsledků byl bezpochyby koloniál na Rynečku, poblíž kterého se srocují bezdomovci, pijani a další nepřizpůsobivé sorty lidí, kteří popíjí alkohol a celkově mezi rezidenty blízkého sídliště nevzbuzují příjemný pocit. Příčinou jejich četného setkávání může být také zavření jedné z blízkých osvěžoven.
Radnice, zdá se, jak kdyby vyčerpala všechna legální řešení. Starosta Konvalinka dokonce majiteli objektu nabídl, že od něj koloniál koupí. Tento návrh se však nesetkal s kladnou reakcí. Městská policie se snaží místo stále monitorovat, dochází k častým konfrontacím, kdy jsou opilci upozorněni a šetrně vykázáni jinam. Zanedlouho se většinou ale vrátí na místo činu. Je pro ně totiž praktičtější si pořídit levnější alkohol na venkovní konzumaci než se přesunout do některého z restauračních zařízení. Pro mnohé je také překážkou očkování proti Covid-19, bez kterého je do lokálu obsluha také ani nemusí pustit.
Lidé kritizují především nepořádek, pokřikování opilců a neblahým faktorem je i nedaleké dětské hřiště, které se rodiny z blízkých panelových domů bojí využívat. Městská veřejnost v čele s radními se snaží apelovat i na majitele podniku, který alkohol prodává, nicméně také bez úspěchu.
Ryneček také spadá pod vyhlášku o regulaci konzumace alkoholu na veřejnosti. Radnice boj proti těmto nepřizpůsobivým vede již od roku 2016, kdy tato obecně závazná vyhláška vyšla v platnost. Zdejší nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší a restaurační zařízení v ulici Čs. Armády však opilcům jenom hrají do karet. Mezi další problémové oblasti patři i ulice Boženy Němcové, areál bývalé Mototechny a okolí ubytoven Pod Čertovým pahorkem. Zde je scénář téměř stejný.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy
Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI
Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá
Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní …
AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady
Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR




