29. 9. svátek má Michal

Kolem Příbrami na kole. Které cyklostezky stojí za to?

PR
25. listopadu 2020   (17:27)
Kolem Příbrami na kole. Které cyklostezky stojí za to?

Poznejte Příbram a její okolí z cyklistického sedla. Královské město vám nabízí řadu historických památek, zatímco přilehlá Brdská vrchovina vás okouzlí malebnou krajinou. Vybrali jsme pro vás tři nenáročné cyklostezky, které jsou vhodné pro silniční kolo.


Poznejte královské město a jeho památky

Královské město Příbram, které leží na řece Litavce pod Brdskou vrchovinou, má turistům vskutku co nabídnout. Za návštěvu stojí především hornické muzeum, barokní areál Svatá Hora nebo zámek ve Vysoké u Příbramě, kde má svůj památník Antonín Dvořák. Všechny tři cyklostezky, které vám představíme, jsou ideální pro silniční kolo, tak šlápněte do pedálů a vydejte se prozkoumat zajímavý kout Česka. 
 
Na kole kolem Příbrami

Jak nejlépe poznat město Příbram než ze sedla silničního kola? Po historických zajímavostech královského města vás provede 22 km dlouhá trasa, která začíná u Hornického muzea Příbram, které je vzhledem k počtu stálých expozic největším hornickým muzeem u nás. Přes centrum města se dostanete na poutní místo Svatá Hora, v jehož barokním areálu naleznete gotický kostel, jezuitskou rezidenci a klášter. Po silnici se poté vydejte přes Lešetice k památníku Vojna, který je věnovaný obětem komunismu a od něhož se přes Zdaboř vrátíte do Příbrami.
 
Přes dva zámky až k Orlíku

Na kolech můžete zamířit také k největší přehradě u nás, k Orlíku. Z Příbrami vás tam zavede 36 km dlouhá cyklostezka určená převážně pro silniční kola. Po cestě na vás čekají hned dva zámky. V obci Vysoká u Příbramě si nenechte ujít návštěvu novorenesančního zámku, kde má své muzeum Antonín Dvořák. Prohlédnout si tam můžete kostýmy hlavních postav opery Rusalka, zatímco v posluchárně se zaposloucháte do tónů některého z Dvořákových děl. Cyklostezka vás dále zavede do vesnice Tochovice, kde se nachází zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem ideálním pro odpočinek. Poslední třetina cesty se vine menšími vesničkami, až se nakonec ocitnete u jejího samého cíle – u vodní nádrže Orlík.
Poznejte královské město a jeho …
Podél řeky Litavky do Berouna

Cyklostezka dlouhá 52 km kopíruje tok řeky Litavky, a jelikož vede téměř celou cestu z kopce, jedná se o zvlášť nenáročnou trasu. Prvním záchytným bodem na vaší cestě bude obec Vysoká Pec, kde naleznete rozhlednu vybudovanou z těžní věže dolu Řimbaba, z níž se vám naskytne pohled například na nedaleký Vysokopecký rybník. Po cyklostezce č. 302 dojedete až do Lhoty, odkud pokračujte po stezce č. 302 A, která vás povede podél železniční trati až do Dominikálních Pasek. Napojte se na silnici č. 118, kterou za Libomyšlí vyměňte za cyklostezku č. 0007 mířící do Berouna.  
 
Rádi byste se vydali prozkoumat všechny tři zmíněné cyklostezky, ale potřebovali byste nové silniční kolo? To není žádný problém – na Heurece najdete širokou nabídku kol, ze které si jistě vyberete. Na cestu se nezapomeňte vybavit ani pořádným cyklodresem, ve kterém se budete cítit nejen stylově, ale i pohodlně.
Podél řeky Litavky do Berouna

Cyklostezka …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz