21. 5. svátek má Monika




Kokain, pervitin, opiáty. Zfetovaní řidiči brázdí příbramské silnice

3. března 2020   (08:41)
Kokain, pervitin, opiáty. Zfetovaní řidiči brázdí příbramské silnice
foto: pribram.cz, PČR

Jen za uplynulý víkend zastavili policisté pět zfetovaných řidičů. Někteří z nich usedli za volant bez řidičáku.


V loňském roce odhalili policisté na Příbramsku téměř 600 motoristů, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Z uvedeného počtu bylo 168 osob pod vlivem drog a 107 řidičů mělo nad jedno promile alkoholu v dechu, čímž se dopustili trestného činu. Podle nejnovějších statistik lze předpokládat, že nebude ani letošní rok výjimkou.

V pátek dopoledne zjistila policejní hlídka u 27letého řidiče, který v Sedlčanech v Nádražní ulici zaparkoval v protisměru levou částí auta na chodníku, že má zákaz řízení až do roku 2021 a také pozitivní test na drogy, konkrétně na opiáty a na amfetamin.
V odpoledních hodinách projížděl přes Příbram 39letý motorista. U něj byl test pozitivní na pervitin, a ještě při dechové zkoušce nadýchal 0,45 promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že nevlastní řidičské oprávnění.
V neděli 1. března nejdříve sedlčanští policisté ve městě zjistili u 23letého šoféra, že je ovlivněn návykovými látkami, test vykázal přítomnost amfetaminu a metamfetaminu.

Chvíli poté dobříšští policisté v Obořišti zastavili 27letého muže. Osobní vůz řídil, přestože má vyslovený zákaz řízení. Nechtěl se navíc podrobit dechové zkoušce ani testu na drogy a vozidlo mělo již pár let propadlou technickou kontrolu.
V odpoledních hodinách pak havaroval v katastru obce Třebsko 26letý řidič. Při předjíždění narazil pravou přední částí auta do levé zadní části předjížděného automobilu. V jeho slinách následně příslušníci policie vykázali přítomnost kokainu. Hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz