Kocouři zlepšili podání a s podporou domácích fanoušků dokázali přetlačit Beskydy 3:1
31. prosince 2023 (11:26)
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
Souboj dvou týmů se shodným počtem bodů ze středu tabulky přineslo patnácté kolo základní části volejbalové UNIQA extraligy. Do Příbrami zavítal tým z druhého konce republiky – Black Volley Beskydy. Vyrovnaný zápas zlomila až šestibodová šňůra Rosenbauma na podání ve 3. setu. Příbram oplatila soupeři porážku shodným poměrem 3:1 a připsala si 3 důležité body.
15. kolo volejbalové extraligy mužů svedlo dohromady příbramské Kocoury proti Beskydům. V prvním vzájemném utkání zvítězily Beskydy 3:1, Příbram tedy měla co oplácet. Oba celky měly v tabulce shodný počet bodů i poměr setů, bylo tak jasné, že oběma půjde o hodně. Kurzy přeci jen favorizovaly Příbram, která si s věrnými a vášnivými fanoušky v zádech vede doma obvykle dobře.
Do prvního setu vstoupily oba týmy velmi vyrovnaně. Na straně hostů se skvěle prezentoval nahrávač Mišek, který častokrát musel obtížnými nahrávkami zachraňovat horší příjem svých spoluhráčů. Zhruba od poloviny setu začala mít lehce navrch domácí Příbram, která si před koncovkou vypracovala čtyřbodový náskok. V závěru setu dokázali Kocouři skvěle ubránit soupeře a set zakončil Lyzanets přímým bodem z podání (25:19).
Druhý set byl znovu velmi vyrovnaný od samého začátku, oba týmy se přetahovaly na podání a snažily se z něj vytěžit maximum. Příbram získala drobný náskok dvou bodů, ale později ho ztratila díky skvělé obraně hostů na síti i v poli. Přibližně v polovině setu nastaly dvě vyrovnané rozehry, ze kterých Příbram dokázala vytěžit dvě bodovky a na chvíli opět hostům odskočila. Beskydy se ale nevzdaly a znovu srovnaly skóre na 20:20. V koncovce se dařilo lépe hostům. Vynikali v obraně na síti a donutili domácí vyčerpat v krátkém sledu oba oddechové časy. První setbol ještě odvrátil dobrým podáním Filip Ureš, který se dostal na palubovku až v průběhu setu. Beskydy si však závěr druhé sady pohlídaly a po zásluze zvítězily těsným poměrem 25:27, čímž srovnaly vývoj utkání na 1:1.
Ve třetím setu se oba týmy držely na dostřel pouze do stavu 8:8. Pak přišel nečekaný výpadek Beskyd a Kocouři si připsali za pomoci skvělého servisu Dana Rosenbauma mladšího šestibodovou šňůru. Příbram se rázem utrhla do vedení 14:8 a od té chvíle byl vývoj setu celkem jednoznačný. Trenér Provazník pochopil, že set je ztracen a nechal raději odpočinout většinu klíčových hráčů, aby se mohli znovu zkoncentrovat na další set. Třetí dějství skončilo 25:16 pro domácí TROX Příbram.
Čtvrtý set odstartovaly lépe Beskydy, držely však pouze drobný náskok jednoho bodu, který se Příbrami za stavu 10:10 podařilo dohnat. Beskydy ovšem i nadále předváděly dobrý výkon. Fungovala jim především hra středem sítě, blokaři skládali spoustu nahrávek a domácím se je nedařilo ubránit. Příbram však po celé utkání disponovala účinnějším servisem, než soupeř. Beskydy navíc ve čtvrtém setu servis dost kazily, což Příbrami pochopitelně usnadňovalo hru a když přišla bodovka, tak byla velmi dobře připravena ji využít. Za stavu 14:14 domácí odskočili na 17:14 a hosté čerpali první oddechový čas. Od té chvíle již byla Příbram na koni a kontrolovala hru. Za masivní podpory domácího publika dotáhla zápas do vítězného konce poměrem 25:20, 3:1 na sety a zakončila tak rok 2023 výhrou za plný počet bodů. Nesmírně cenné body pro Příbram, která tak znovu odskočila svému soupeři a přiblížila se šesté Odolce na rozdíl čtyř bodů.
„Do dnešního zápasu jsme nastoupili s cílem bojovat, což se nám podařilo, potřebovali jsme napravit výkon po čtvrtečním zápasu s Karlovými Vary, kde jsme toho moc nepředvedli. Řekl bych, že jsme se dnes hodně zlepšili na podání oproti posledním dvěma zápasům. Zápas se nejspíš zlomil ve třetím setu po skvělé sérii na podání, dostali jsme soupeře pod tlak a pak už soupeř nekladl takový odpor a my už jsme zůstali koncentrovaní do konce zápasu a šli jsme si za vítězstvím. Chtěl bych moc poděkovat divákům za jejich hojnou návštěvnost, jsme za to nesmírně vděční a hodně nás jejich podpora pohání vpřed,“ doplnil kapitán domácích, Daniel Rosenbaum.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Množství chyb v útoku a na příjmu potopilo šance Kocourů ve Varech
•Spartak Příbram: Trenéři bojují o obrodu příbramské házené
•Zápotočný poprvé promluvil k situaci v Dynamu. Kam zamíří jeho další kroky?
Další články
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR
Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí
Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. …
Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti?
Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve …
PR
Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém
Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají …
POLITIKA
Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví
Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic
Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo …
POZNÁVÁME BRDY
U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok
Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno
Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím …
NÁZOR




