Kocouři si v bouřlivé atmosféře vyšlápli na favorita z Odoleny Vody a připsali si nesmírně cenné tři body
12. února 2023 (14:42)
foto: Ladislav Nepožitek / se souhlasem
Ve 24. kole základní části volejbalové extraligy šlo do tuhého. Příbram hájila proti Odoleně Vodě deváté místo v našlapané spodní části tabulky, které zajišťuje účast v předkole play-off. S favoritem sehrála velmi dobré a napínavé utkání, které se lámalo v koncovce třetí sady. Příbram zvítězila 3:1 a připsala si nejspíš klíčové tři body do tabulky.
V minulém kole Příbram proti Brnu svým výkonem příliš nepřesvědčila. Po nezvládnutých koncovkách prohrála 0:3. V domácím prostředí to ale bývá jiná píseň. Proti obdobně silným soupeřům se jí obvykle daří. Sobotní soupeř Aero Odolena Voda však tuto sezonu patří přeci jen do vyšší váhové kategorie a domácí tak čekala náročná šichta.
Oproti utkání v Brně poslal tentokrát trenér Brom na nahrávku Daniela Rosenbauma. Na postu univerzála nastoupil Filip Ureš, který se v posledních zápasech prezentuje rozhodně kvalitnějšími výkony než Hulpach. Zbylá sestava byla již tradiční, ostatně úzký kádr Kocourům ani neumožňuje příliš mnoho jiných variant.
Utkání začalo oboustranně opatrně. K vidění bylo poměrně dost chyb na servisu. Zpočátku měla mírně navrch Odolka, ale když se dostal na servis Rosenbaum, předvedl dva skvělé servisy, díky kterým šli domácí do vedení a dostali se do lepší herní pohody. Za stavu 15:12 se zdály být vyhlídky Příbrami nadějné. Perspektivu ovšem změnil skvěle servírující smečař soupeře Jan Svoboda, který znepříjemnil domácím přihrávku natolik, že nebyli schopni kvalitně útočit. Stav byl rázem 16:17. Trápení Kocourů na příjmu dále pokračovalo a Aero rychle odskočilo na 17:22. Příbram se ale dokázala do utkání vrátit díky povedené sérii podání domácího kapitána Martina Böhma, který odmazal pětibodovou ztrátu a srovnal na 22:22. Na vítězství v prvním setu to již nestačilo. Hosté si nakonec pohlídali koncovku a v prvním setu zvítězili 23:25.
foto: Ladislav Nepožitek / se souhlasem
Druhý set začal opět lépe pro hosty, ale domácí Příbram se brzy dotáhla. Na obou stranách byla již k vidění kvalitnější hra, hráči se trefovali do servisu a celkově se tolik nekazilo. Příbram si po několika dobrých zákrocích v poli připsala zasloužené body a donutila tak hostujícího trenéra k prvnímu oddechovému času. Po úspěšném bloku Kocourů a doteku sítě sáhli hosté za stavu 16:13 i po druhém time-outu. Herní výpadek Aera to však nezastavilo a rozdíl ve skóre byl za chvíli již pětibodový (19:14). Příbram si náskok pohlídala a srovnala stav na 1:1 (25:21).
Do třetího setu nastoupilo Aero v obměněné sestavě. Do základní šestky nastoupili hned tři jiní hráči než v předchozím setu a těm se dařilo. Příbram se nemohla chytit, a tak již za stavu 5:9 tahal domácí trenér za záchrannou brzdu v podobě time-outu. Odolka i nadále diktovala tempo zápasu a připisovala další body. Za stavu 12:17 přišel druhý oddechový čas Příbrami. Hosté směřovali k zisku třetí sady. Příbram ovšem odmítla kapitulovat. Trenér poslal do hry Pereiru namísto Rosenbauma. Kocouři nejprve připsali několik bodů při podání Duarta (16:19). Ta pravá zápletka přišla při podání Šábrta, který svou nepříjemnou plachtou trápil přihrávače Odolky. Trenér hostů proto raději sáhl za stavu 19:20 po druhém oddechovém čase. V koncovce se strhla neuvěřitelná mela. Jednu z nejpohlednějších a nejdelších výměn zápasu dokázala Příbram přetavit v bod a rázem byla na koni. Aero si přesto vypracovalo za stavu 23:24 první setbol, který však odmítl rázným útokem Trojanowicz. Hosty nakonec potopil špatný příjem, který byl podpořen hlasitou kulisou domácího publika. Příbram urvala klíčový třetí set poměrem 26:24 a soupeř odcházel z palubovky značně otřesen.
Čtvrtý set začala poprvé lépe Příbram. Soupeř se držel do stavu 7:7. Frenetické povzbuzování domácího publika, dirigované neúnavnými bubeníky a neutuchající slovní masáží moderujícího Miroslava Peterky, rozložilo hru Odoleny Vody na prvočinitele. Její hráči najednou nebyli schopni pořádně přijmout ani složit balon v útoku. Do té doby vyrovnaný zápas se rázem změnil v exhibici domácích. Veškerá snaha hostů byla marná. Čím více se snažili tlačit do míče, tím více kupili chyb a jejich hra se rozsypala jako dům z karet. Za stavu 20:11 pro domácí již málokdo věřil, že zápas skončí jinak než senzačním tříbodovým vítězstvím Kocourů. Příbram získala čtvrtý set poměrem 25:14 a připsala si tak nečekané, ale super důležité vítězství.
foto: Ladislav Nepožitek / se souhlasem
Příbram má tak dvě kola před koncem na kontě 23 bodů a stále drží deváté místo v tabulce, které jí zajišťuje účast v předkole play-off. Pokud v příštím zápase (18.2. od 17 hod) potvrdí papírové předpoklady a porazí doma poslední Ostravu, neměla by jí účast ve vyřazovacích bojích již uniknout.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Brno jednoznačně přehrálo příbramské volejbalisty 3:0
•Filip Kohn: V nových barvách a s novým týmem na Švédskou rally
•Příbramská krasobruslařka se neztratila ani v mezinárodní konkurenci
Další články
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA
Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu
Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků
V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A …
AKTUÁLNĚ
Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne
Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD
S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní …
AKTUÁLNĚ
Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů
Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i …
LIFESTYLE
Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své …
NEPŘEHLÉDNĚTE




