21. 5. svátek má Monika




Kocouři prohráli i druhý vyrovnaný zápas v Budějovicích

20. března 2015   (09:02)
Kocouři prohráli i druhý vyrovnaný zápas v Budějovicích
foto: pribram.cz

Příbram přišla o vítězství až v koncovkách setů.



Domácí vstoupili do utkání vlažně a nechali si rychle ujet vlak s názvem Příbram. Ta snadno vedla 4:1 a Jihostroj musel zapnout na vyšší level. Znamenalo to zlepšit hlavně příjem. To se povedlo až v prostřední části hry. A když se k tomu navíc přidaly úspěšné bloky, začali kocouři ztrácet pevnou půdu pod nohama. Přesto se však s favoritem drželi. Zvrat přišel před koncovkou. Rozdílovými hráči byli Michálek a Kriško, kteří zásobili soupeře tvrdými projektily. Středočeši v nejdůležitějším okamžiku setu úplně vypadli z rytmu a sadu ztratili poměrem 21:25.

Druhá část byla v úvodu podstatně vyrovnanější. Zásadnější chyby začali v průběhu dějství dělat Jihočeši. Špatně četli hru a na síti byli s bloky pozdě. Kocouři tak měli dobré pole působnosti a dostali se na vedení 15:11. S tím rovněž pracovali dál a nerozhodilo je ani střídání domácích nahrávačů. Navíc vázla komunikace a Jihostroj byl v této pasáži daleko za svým soupeřem. Odpovídal tomu i stav. Příbram vyhrála druhou sadu 17:25 a mohlo se začít znovu.

Naprosto katastrofální vstup přišel ze strany černobílých do setu číslo tři. Při technickém time-outu svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:8 a to nevěstilo nic dobrého. České Budějovice propadaly na síti a stále se úplně nemohly vyrovnat s dobrým servisem kocourů. Povedlo se to až v závěru, tedy za minutu dvanáct, kdy domácí odvrátili tři setboly a byli zpátky ve hře o zisk třetího setu. To však ještě netušili, co se bude dít. Setboly se přelévaly ze strany na stranu a vše musel za stavu 35:34 rozlousknout až Tibitanzl, který volil překvapivě místo nahrávky zakončení, což Příbram nečekala. To znamenalo jediné. Blíže zisku druhého čtvrtfinále byl Jihostroj.
Asi nejvyrovnanější bylo čtvrté dějství. Jeho úvod sice lépe podchytili hosté, černobílí se ale včas probrali a srovnali krok. Dlouho se čekalo, kdo udělá první zásadní chybu před závěrem. Jihočeši nezvládli příjem a povolili kocourům odskočit. Za stavu 20:23 Jihostroj napnul všechny síly a když to vypadalo, že se zápas znovu přehoupne do tie-breaku, zaúřadoval univerzál Kriško a pomohl otočit a vybojovat druhou čtvrtfinálovou výhru. Výkon ještě není optimální, ale pro Budějovické je důležité, že vedou 2:0 na zápasy a mohou jet do středních Čech v klidu.

Filip Habr (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Zase to od nás nebyl optimální výkon, ale ukázali jsme větší bojovnost a zápas jsme ubojovali. Je to hrozně cenné pro další vývoj play-off.“

Jan Svoboda (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Já jsem mluvil o tom, že nebyla činnost, ve které by bylo jedno, nebo druhé družstvo lepší. Příbram lépe ztrátovala. To bývá zásadní klíč k vítězství, proto jsme dotahovali. Můžu pochválit kluky, že žádný stav nevzdali, rvali se s tím, a že jsme ty koncovky zvrátili a vyhráli.“

Martin Böhm (kapitán Euro Sitex Příbram): Uprostřed setů jsme byli lepší mančaft, vytvořili jsme si náskok, ale prostě jsme nezvládli koncovky. Neuhráváme lehké balony a z toho pramení naše prohry.

René Dvořák (trenér Euro Sitex Příbram): Před zápasem jsem kluky nabádal, že domácí budou hrát lépe. A oni hráli hůř. Vítězství jsme jim darovali. Nevím, čím to bylo. Jestli strach z výhry, nebo laxnost. Všechny sety jsme vedli, hráli jsme slušně, bylo vidět, že nás to baví, ale nebyli jsme schopni udělat poslední krok.


VK Jihostroj České Budějovice - Euro Sitex Příbram 3:1 (21,-17,34,23)

Rozhodčí: Kořenek J., Dmejchal M.

Počet diváků: 789

Domácí: Mach, Kriško, Michálek, Tibitanzl, Zapletal, Fila Libero: Hupka
Střídali: Kuliha, Habr, Pleva

Hosté: Böhm, Anděl, Józefacki, Čížek, Owens, Ulč Libero: Juračka
Střídali: Kuchař, Dvořák

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Lukáš Dvořák (ČVF)
autor: Lukáš Dvořák (ČVF)








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz