6. 3. svátek má Miroslav




Kočky slaví svůj den, o jejich lepší život se starají i příbramské organizace

8. srpna 2022   (12:14)
Kočky slaví svůj den, o jejich lepší život se starají i příbramské organizace
foto: ilustrační, Pixabay (Huda Nur)

Mezinárodní den koček si každoročně připomínáme 8. srpna.


Patří k jedněm z nejoblíbenějších domácích mazlíčků, zároveň jich i v České republice zůstává stále dost bez majitele a potřebné péče. Od roku 2002 si díky iniciativě organizace IFAW (International Fund for Animal Welfare) vždy 8. srpna připomínáme svátek všech koček světa. Záměrem Mezinárodního dne koček je šířit informace o způsobech, jak jim pomáhat a chránit je.

V Příbrami působí hned tři organizace, které se o opuštěné a zatoulané kočky starají. Nejdéle, od roku 2011, zde pomáhá Spolek pro kočku Příbram. Další dvě uskupení – Příbramské kočky a Kočičiny – byly založeny před třemi lety. Prioritou je odchyt, poskytnutí zdravotní péče včetně kastrace a domova v tzv. depozitech, příp. u nových majitelů. Veterinární péči spolky zajišťují spoluprací s místními lékaři.
O jak rozsáhlý problém jde, nastiňuje statistika Příbramských koček za rok 2020. „Odchyceno bylo 154 koček, 106 vykastrováno, 15 koček našlo nový domov a dvě byly vráceny majiteli,“ uvádí web organizace, která operuje i v obcích mimo Příbram, kde v uvedeném roce odchytila 26 koček. Na 16 místech zajišťovala krmení pro 120 „venkovek“.
Spolky dále informují, jak mají lidé postupovat při nalezení zatoulané či zraněné kočky a zvyšují povědomí o hrozících nástrahách. Kočičiny se mimo jiné zaměřují na osvětu v oblasti pro kočky jedovatých rostlin a jejich částí v zahradách, k nimž patří lilie nebo květy chryzantém.

Kromě přímé finanční a materiální podpory organizace hledají stálý domov pro některé ze svých svěřenců. Pokud nemůžete věnovat čas a prostor dalšímu rodinnému příslušníkovi, je alternativou kočku adoptovat „virtuálně“. Jestliže se ale rozhodnete pro první variantu a vyberete si jako nového spolubydlícího Princeznu Mášu, Zrzečka nebo Silvestra, nezapomeňte jim příští rok popřát k jejich mezinárodnímu svátku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz