2. 6. svátek má Jarmil




Koalice Spolu vyhrála v polovině středočeských okresů, v druhé půlce ANO

10. října 2021   (12:31)
Koalice Spolu vyhrála v polovině středočeských okresů, v druhé půlce ANO
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Voleb se ve Středočeském kraji se zúčastnilo 67,95 procenta voličů.


Koalice Spolu vyhrála sněmovní volby v polovině středočeských okresů, v druhé půlce zvítězilo hnutí ANO. Nejlepšího výsledku dosáhla koalice Spolu v okolí Prahy, kde ji volilo přes 38 procent lidí. ANO nejvíc uspělo na Rakovnicku, hlas mu tam dalo více než 30 procent voličů.

Kromě okresů Praha-východ a Praha-západ Spolu vyhrála volby také na Berounsku, Mělnicku, Nymbursku a těsně porazila ANO na Příbramsku. Hnutí ANO zvítězilo na Kladensku, Benešovsku, Kutnohorsku, Kolínsku a Mladoboleslavsku. Pirátům a Starostům se nejlépe vedlo na Kolínsku, kde jim dala hlas téměř čtvrtina voličů. Více než pětina lidí je volila i na Nymbursku a v okolí Prahy.
V největším středočeském městě Kladně ANO vyhrálo se ziskem 27 procent hlasů, Spolu tam volila čtvrtina lidí. Vítězství patřilo hnutí Andreje Babiše také v Příbrami, kde získalo přes 28 procent.
Koalice Spolu byla na prvním místě naopak v Mladé Boleslavi nebo v Benešově. V Kolíně, kde se narodil a byl starostou předseda STAN Vít Rakušan, vyhrála koalice Pirátů a Starostů před ANO a Spolu. Naopak v rodišti lídra ČSSD Jana Hamáčka v Mladé Boleslavi skončili sociální demokraté pátí.

Voleb se ve Středočeském kraji se zúčastnilo 67,95 procenta voličů. Největší účast byla v okresech Praha-východ a Praha-západ, kde přišlo k urnám 73,72, respektive 74,75 procenta voličů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí … NEPŘEHLÉDNĚTE Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … ZAJÍMAVOSTI Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally … SPORT SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz