18. 7. svátek má Drahomíra

Knihovna zve na svůj zářijový program

5. září 2014   (17:40)
Knihovna zve na svůj zářijový program

Všechny přednášky se konají v hlavní budově knihovny na náměstí TGM.


V úterý 16. září od 18 hodin proběhne přednáška Lucie Krákorové Jak pracovat s podvědomím. Nemoc není pouze dědičnou záležitostí, jak známo, vždy má hlubší význam. Dozvíte se, jak porozumět našemu tělu a zjistíte, jaký skutečný význam má naše nemoc nebo zdravotní problém.

V úterý 23. září od 17 hodin přivítáme paní Janu Froňkovou s cyklem Dějiny umění, tentokráte na téma Umění portrétu. Jak již říkal Edgar Degas: „Dělej portréty lidí v jejich přirozených a pro ně typických postojích. Jestliže je pro osobu typické se smát, zachyť ji, jak se směje... Jsou ovšem i pocity, které se nedají reprodukovat.“ Cílem portrétu je přání zobrazit současníky nebo předky a tím jejich podobu zachovat pro budoucnost. Portrétní malba existovala už ve starověku a existuje i dnes, i když jí ve velké míře konkuruje fotografie. Ale umění portrétu je věčné.

V úterý 30. září od 17 hodin proběhne přednáška Luboše Vránka Napříč Persií. Cestopis o současném Íránu s ohlednutím do historie Persie, poodhrne závoj tajemna této vzdálené země. Nechte se překvapit přívětivými lidmi, pouštní krajinou, zemí opěvovanou skvělými básníky plnou pohádkových mešit a paláců s jedinečnou architekturou a hlavně mozaikovým zdobením. Přes těžký život v drsných pouštních podmínkách a vysokých horských masivů zjistíte, že tu jsou lidé příjemní, usměvaví, vlídní a velmi pohostinní. Navštívíme krásná města, dávnověké bazary prosycené vůněmi exotického koření, obchodníky s pestrými látkami či koberci a úžasné perské památky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: Václav Chvál, manažer KJDDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz