19. 4. svátek má Rostislav

Knihovna zve na svůj zářijový program

5. září 2014   (17:40)
Knihovna zve na svůj zářijový program

Všechny přednášky se konají v hlavní budově knihovny na náměstí TGM.


V úterý 16. září od 18 hodin proběhne přednáška Lucie Krákorové Jak pracovat s podvědomím. Nemoc není pouze dědičnou záležitostí, jak známo, vždy má hlubší význam. Dozvíte se, jak porozumět našemu tělu a zjistíte, jaký skutečný význam má naše nemoc nebo zdravotní problém.

V úterý 23. září od 17 hodin přivítáme paní Janu Froňkovou s cyklem Dějiny umění, tentokráte na téma Umění portrétu. Jak již říkal Edgar Degas: „Dělej portréty lidí v jejich přirozených a pro ně typických postojích. Jestliže je pro osobu typické se smát, zachyť ji, jak se směje... Jsou ovšem i pocity, které se nedají reprodukovat.“ Cílem portrétu je přání zobrazit současníky nebo předky a tím jejich podobu zachovat pro budoucnost. Portrétní malba existovala už ve starověku a existuje i dnes, i když jí ve velké míře konkuruje fotografie. Ale umění portrétu je věčné.

V úterý 30. září od 17 hodin proběhne přednáška Luboše Vránka Napříč Persií. Cestopis o současném Íránu s ohlednutím do historie Persie, poodhrne závoj tajemna této vzdálené země. Nechte se překvapit přívětivými lidmi, pouštní krajinou, zemí opěvovanou skvělými básníky plnou pohádkových mešit a paláců s jedinečnou architekturou a hlavně mozaikovým zdobením. Přes těžký život v drsných pouštních podmínkách a vysokých horských masivů zjistíte, že tu jsou lidé příjemní, usměvaví, vlídní a velmi pohostinní. Navštívíme krásná města, dávnověké bazary prosycené vůněmi exotického koření, obchodníky s pestrými látkami či koberci a úžasné perské památky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: Václav Chvál, manažer KJDDalší články

Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz