25. 5. svátek má Viola

Knihovna zve na svůj zářijový program

5. září 2014   (17:40)
Knihovna zve na svůj zářijový program

Všechny přednášky se konají v hlavní budově knihovny na náměstí TGM.


V úterý 16. září od 18 hodin proběhne přednáška Lucie Krákorové Jak pracovat s podvědomím. Nemoc není pouze dědičnou záležitostí, jak známo, vždy má hlubší význam. Dozvíte se, jak porozumět našemu tělu a zjistíte, jaký skutečný význam má naše nemoc nebo zdravotní problém.

V úterý 23. září od 17 hodin přivítáme paní Janu Froňkovou s cyklem Dějiny umění, tentokráte na téma Umění portrétu. Jak již říkal Edgar Degas: „Dělej portréty lidí v jejich přirozených a pro ně typických postojích. Jestliže je pro osobu typické se smát, zachyť ji, jak se směje... Jsou ovšem i pocity, které se nedají reprodukovat.“ Cílem portrétu je přání zobrazit současníky nebo předky a tím jejich podobu zachovat pro budoucnost. Portrétní malba existovala už ve starověku a existuje i dnes, i když jí ve velké míře konkuruje fotografie. Ale umění portrétu je věčné.

V úterý 30. září od 17 hodin proběhne přednáška Luboše Vránka Napříč Persií. Cestopis o současném Íránu s ohlednutím do historie Persie, poodhrne závoj tajemna této vzdálené země. Nechte se překvapit přívětivými lidmi, pouštní krajinou, zemí opěvovanou skvělými básníky plnou pohádkových mešit a paláců s jedinečnou architekturou a hlavně mozaikovým zdobením. Přes těžký život v drsných pouštních podmínkách a vysokých horských masivů zjistíte, že tu jsou lidé příjemní, usměvaví, vlídní a velmi pohostinní. Navštívíme krásná města, dávnověké bazary prosycené vůněmi exotického koření, obchodníky s pestrými látkami či koberci a úžasné perské památky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: Václav Chvál, manažer KJDDalší články

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz