Knihovna sbírá vysloužilé mobily. V kampani na podporu jejich třídění můžete i vyhrát
6. ledna 2024 (07:19)
foto: ilustrační, Pixabay – Volker Glätsch
Staré telefony odevzdáte do 1. dubna v půjčovně pro dospělé na nám. T. G. Masaryka a v pobočce Křižák.
Odlož mobil v knihovně. Tak se jmenuje projekt neziskové organizace ASEKOL a Středočeského kraje, ke kterému se připojila i příbramská Knihovna Jana Drdy. „Cílem kampaně je oslovit čtenáře všech věkových kategorií s osvětou o tom, že třídění drobného vysloužilého elektrozařízení má opravdu smysl, co se následně děje s odevzdaným elektrozařízením a kde mohou vysloužilé elektro odevzdávat,“ informuje knihovna.
Sběr starých telefonů probíhá do 1. dubna v půjčovně pro dospělé na náměstí T. G. Masaryka a v pobočce Křižák. Mobilní telefony spolu se správně vyplněným soutěžním kuponem budou zařazeny do slosování o poukázku od společnosti Knihobot na nákup knih podle vlastního výběru a vstupenky do galerie nebo muzea ve Středočeském kraji. Kupon lze stáhnout a vytisknout z webu odlozmobil.cz, kde najdete i soutěžní pravidla. V rámci kampaně mezi sebou soutěží také zapojené knihovny, a to v počtu vybraných telefonů.
Mobilní telefony převezme nezisková společnost Remobil, která za každý z nich přispěje desetikorunovou částkou na aktivity Jedličkova ústavu a škol. Zároveň zajistí předání všech odevzdaných zařízení k odborné recyklaci nebo využití na náhradní díly včetně likvidace osobních dat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Lidé mohou do neděle sčítat ptáky na krmítkách, pomůžou tak odborníkům
•O víkendu se ochladí, v neděli bude sněžit
•Loňský rok v Česku byl podle ČHMÚ nejteplejší za 63 let
Další články
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …
Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici
Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil …
Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM …
Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky
Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché?
Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do …
Nepřehlédněte
Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami
MUDr. Pavel Poláček je novou tváří příbramské nemocnice. Má bohaté zkušenosti ze …
ROZHOVOR
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku
Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …




