Knihovna o prázdninách zrenovuje půjčovnu pro děti a otevře příměstský elektrotábor
25. června 2023 (07:26)
foto: ilustrační, Pixabay (Petra)
Provoz v Knihovně Jana Drdy Příbram bude pro následující měsíce omezen. Prodlužuje se délka výpůjček knih z dětské půjčovny, čtenáři si také mohou vybrat až pět e-knih na měsíc.
Knihovna Jana Drdy Příbram (KJD) sice omezuje na volné letní měsíce provoz, čtenáři ale rozhodně nezůstanou bez šance ponořit se naplno do příběhů svých oblíbených autorů a žánrů. Ještě před prázdninami čeká děti, spolu s jejich rodiči a prarodiči, Cesta do pohádky. Dobrodružně-zábavná akce s bádáním a soutěžemi se koná ve čtvrtek 29. června od 17.00, kdy je sraz u vchodu do areálu Nový rybník (v případě nepříznivého počasí bude změněn termín akce). Na všechny malé účastníky čeká odměna.
Těm, kteří se zajímají o elektroniku nebo by si chtěli osvojit poznatky z této oblasti je určen Hamíkův příměstský elektrotábor. KJD jej pořádá ve spolupráci s redakcí hamik.cz v termínu od 10. do 14. července v pobočce na Březových Horách, vhodný je pro děti mezi deseti a čtrnácti lety. Od 8.00 do 16.30 se budou věnovat např. stavbě jednoduchých elektronických přístrojů či detektorům kovů, čekají je také výlety a hry.
Otevírací dobu knihovny a poboček v červenci a srpnu najdete na webu kjd.pb.cz. Příjemnou zprávou pro všechny, kteří preferují čtení elektronických knih, je možnost půjčit si během prázdnin až pět e-knih na měsíc. Od 4. července až do 13. srpna bude z důvodu malování a výměny koberců uzavřena půjčovna pro děti na nám. T. G. Masaryka. Čtenáři si tak mohou nechat knihy po celé prázdniny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Obec Háje si připomene 420. výročí od založení
•Nový film Wese Andersona řeší „blízká setkání třetího druhu“
•V Sedlčanech si děti užijí svatojánskou noc s Malou čarodějnicí
Další články
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …
Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti
Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna …
Nepřehlédněte
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim
V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí
Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na …
ROZHOVOR
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …
Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. …
FOTOGALERIE
Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej …




