2. 12. svátek má Blanka

Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel!

7. března 2021   (18:27)
Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel!
foto: pribram.cz

Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská knihovna připravila novou vědomostní soutěž nebo on-line setkání pro seniory na téma „Jak se učí v síti“.


„Je jen málo činností, které lze v těchto dnech vykonávat bez omezení. Ovšem čtení – prožívání podivuhodných životů podle vlastní volby a zároveň pod vedením spisovatele – to se stále může,“ připomíná Knihovna Jana Drdy, že březen je letos podvanácté celostátním měsícem čtenářů. A ti se mohou zapojit do několika on-line aktivit také v Příbrami.
 

Čerstvou novinkou je soutěž „Hádej, kdo jsem“, při níž při níž čtenáři hledají – podle krátkého popisu – jména spisovatelů. Otázky budou během března zveřejňovány každý den na Instagramu a Facebooku knihovny a pohromadě je soutěžící najdou také na webu. „Nebojte se googlovat, nikdo neví všechno,“ povoluje knihovna. Odpovědi je nutné odeslat na e-mail soutez@kjd.pb.cz a hádat je možné i zpětně. Vítěze s nejvyšším počtem správně jmenovaných autorů knihovna oznámí hned 1. dubna.
 
Koncem března knihovna chystá další dvě události. Připomene Světový den poezie, který připadá na 21. března. Týden nato (28. března) se senioři setkají on-line a zjistí „Jak se učí v síti“.
 
Pokračuje také literární soutěž Příbram Hanuše Jelínka pro autory od 12 let a celoroční Knižní výzva určená dětem a dospělým.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz