Klip Totalitní řád skupiny Debustrol získal na YouTube 100 000 zhlédnutí za necelých 50 dní
27. ledna 2022 (19:18)
foto: Daniel Kalabis / se souhlasem
Klip thrashmetalové skupiny byl natočen nedaleko Příbrami, v objektu památníku Vojna. Premiéru měl 5. prosince 2021. Hlavní role politického vězně se zhostil Martin Dejdar.
Nový klip kapely Debustrol natočený v památníku Vojna přenese posluchače do komunistického lágru a dle slov kapely tak pocítí alespoň náznak utrpení a bezmoci neprávem odsouzených vězňů. To vše umocní herecké umění Martina Dejdara, který se v klipu zhostil role vězně.
„Památník Vojna má svou nenapodobitelnou atmosféru, ze které naprosto mrazí a nahání hrůzu. A tu jsme chtěli využít a natočit zde opravdu strach nahánějící klip,“ řekl pribram.cz zakladatel, zpěvák, textař a kytarista Martin Kolinss.
Martine, skladba Totalitní řád má nejsilnější téma dnešních dnů. Téma lidské svobody. Téma svobody se však prolíná celou Tvou tvorbou, již téměř 36 let. Co pro Tebe znamená svoboda?
Svoboda pro mě především znamená, že si můžu rozhodovat sám o sobě a za sebe sám. Samozřejmě dle platných zákonů, které nám ale nemohou upírat naše ústavní práva. Bohužel dnešní doba pomalu, ale jistě spěje pod rouškou pandemie k novodobému totalitnímu řádu…
Svoboda pro mě především znamená, že si můžu rozhodovat sám o sobě a za sebe sám. Samozřejmě dle platných zákonů, které nám ale nemohou upírat naše ústavní práva. Bohužel dnešní doba pomalu, ale jistě spěje pod rouškou pandemie k novodobému totalitnímu řádu…
foto: Daniel Kalabis / se souhlasem
V jaké době vznikl tento text?
Text jsem psal v době, kdy restrikce za tzv. nouzového stavu byly v naší zemi tak nekompromisní, že jsem nemohl navštívit ani svou milovanou babičku. V tu chvíli mi ta slova naskakovala na papír úplně sama.
Text jsem psal v době, kdy restrikce za tzv. nouzového stavu byly v naší zemi tak nekompromisní, že jsem nemohl navštívit ani svou milovanou babičku. V tu chvíli mi ta slova naskakovala na papír úplně sama.
Proč vás napadlo oslovit Martina Dejdara s nabídkou hlavní role v klipu?
Oslovit Martina Dejdara napadlo mého kamaráda, který se i nabídl, že nám zkusí domluvit natáčení přímo v památníku Vojna. A volba to byla úplně logická, protože Martin tam točil nádherný seriál Zdivočelá země, který se odehrává v padesátých letech.
Oslovit Martina Dejdara napadlo mého kamaráda, který se i nabídl, že nám zkusí domluvit natáčení přímo v památníku Vojna. A volba to byla úplně logická, protože Martin tam točil nádherný seriál Zdivočelá země, který se odehrává v padesátých letech.
foto: Daniel Kalabis / se souhlasem
Jaká byla jeho reakce na tuto výjimečnou nabídku?
Naštěstí s Martinem kdysi hrával v kapele IN náš baskytarista Zed, takže jsme si na něj přes našeho bubeníka Herr Milera sehnali přímý kontakt a světe div se… Martin na to ihned kývnul.
Naštěstí s Martinem kdysi hrával v kapele IN náš baskytarista Zed, takže jsme si na něj přes našeho bubeníka Herr Milera sehnali přímý kontakt a světe div se… Martin na to ihned kývnul.
Jaká byla spolupráce s Martinem Dejdarem při natáčení?
Martin je absolutní profesionál. Takže přesně ve tři odpoledne přijel, nechal se nalíčit a za hodinu byly jeho scény natočeny. A to upozorňuji, že jsme neměli vůbec žádný scénář… jen mlhavou představu, jak by to mělo asi vypadat.
Martin je absolutní profesionál. Takže přesně ve tři odpoledne přijel, nechal se nalíčit a za hodinu byly jeho scény natočeny. A to upozorňuji, že jsme neměli vůbec žádný scénář… jen mlhavou představu, jak by to mělo asi vypadat.
Jak dlouho trvala příprava a natáčení klipu? Jaká byla celkově nálada při natáčení, na tak silném a zvláštním místě? Jak jsi se tam cítil Ty?
O klipu Totalitní Řád už jsem přemýšlel velmi dlouho. Ale nakonec mě překvapilo, že realizace samotná byla opravdu rychlá. V takovém zařízení se nemůžeš cítit dobře… stále k tomu všemu máš obrovský respekt. Došlo zde k hrozným věcem, které by nikdo z nás zažít nikdy nechtěl. Já osobně jsem cítil mrazení na každém kroku.
O klipu Totalitní Řád už jsem přemýšlel velmi dlouho. Ale nakonec mě překvapilo, že realizace samotná byla opravdu rychlá. V takovém zařízení se nemůžeš cítit dobře… stále k tomu všemu máš obrovský respekt. Došlo zde k hrozným věcem, které by nikdo z nás zažít nikdy nechtěl. Já osobně jsem cítil mrazení na každém kroku.
foto: Daniel Kalabis / se souhlasem
Během necelých 50 dnů má klip přes 100 000 zhlédnutí a dobré hodnocení fanoušků. Čekal jsi tak velký úspěch?
Je pravda, že jsme v tento klip hodně věřili a doufali ve velký úspěch. Myslím, že v této době je to přesně trefa do černého. Takové malé upozornění, že se ta šílená doba totality může úplně klidně během pár krátkých okamžiků vrátit.
Je pravda, že jsme v tento klip hodně věřili a doufali ve velký úspěch. Myslím, že v této době je to přesně trefa do černého. Takové malé upozornění, že se ta šílená doba totality může úplně klidně během pár krátkých okamžiků vrátit.
Nyní vás fanoušci mohou vidět a slyšet i přímo na koncertech. Hrajete skladbu Totalitní řád? A jestli ano, jak na ní reagují fanoušci „naživo“?
Teď momentálně se nacházíme na turné s názvem Nasrrat Tour 2022. V názvu jsme chtěli trochu rebelie proti naprosto nesmyslným opatřením, která nám bezdůvodně likvidují náš normální svobodný život a podle našeho názoru jsou úplně zbytečná. Skladbu Totalitní Řád hrajeme samozřejmě i na koncertech. Dokonce s ní začínáme náš přídavek. Fanoušci reagují parádně, a to nás velmi těší a naplňuje.
Teď momentálně se nacházíme na turné s názvem Nasrrat Tour 2022. V názvu jsme chtěli trochu rebelie proti naprosto nesmyslným opatřením, která nám bezdůvodně likvidují náš normální svobodný život a podle našeho názoru jsou úplně zbytečná. Skladbu Totalitní Řád hrajeme samozřejmě i na koncertech. Dokonce s ní začínáme náš přídavek. Fanoušci reagují parádně, a to nás velmi těší a naplňuje.
foto: Daniel Kalabis / se souhlasem
Můžeme se už začít těšit na další klip? Či snad na nové CD?
Myslím, že momentálně máme naklipováno. Pomalu a v klidu začínáme makat na nové desce, která by měla vyjít s výhledem dvou let.
Myslím, že momentálně máme naklipováno. Pomalu a v klidu začínáme makat na nové desce, která by měla vyjít s výhledem dvou let.
foto, video: Debustrol / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Ivana Nikitinská
Další články
Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů
Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR
U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice
Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii …
AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život
V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace …
POZNÁVÁME BRDY




