25. 4. svátek má Marek

Klidová zóna se začne stavět ještě letos, čeká se na odvolací lhůtu

18. července 2014   (06:28)
Klidová zóna se začne stavět ještě letos, čeká se na odvolací lhůtu

Projekt počítá s dotací z Evropské unie.


Pokud vše půjde hladce a žádný z účastníků výběrového řízení se neodvolá, mohla by se již přibližně za měsíc začít stavět klidová zóna na Rynečku. Informaci potvrdil místostarosta Ivan Šedivý (ODS) na úterní tiskové konferenci. I když s sebou výstavba odpočinkové zóny přinese jistá omezení pro místní obyvatele, dopravní obslužnost pro pěší by měla být zachována. V té doby by již také mohla být dokončena cyklo stezka, která se zde buduje.

Projekt klidové zóny počítal s částkou 11,3 milionu korun bez DPH. V rámci tohoto rozpočtu by měly být provedeny veškeré terénní a stavební práce. Zřejmě největší atrakcí klidové zóny bude lanové centrum, které bude umístěno na 8 věžích ve výšce zhruba 4 metrů nad zemí. Celková délka tras bude v řádech desítek metrů. Kvůli bezpečnosti zde bude umístěna i ochranná síť.

Zabaví se děti i senioři

Odpočinková zóna je navržena tak, aby se v ní střetávali lidé různých generací, proto bude kladen důraz i na seniory, kteří zde najdou speciálně upravené cvičební stroje. Nebude chybět ani místo na posezení se stoly, pítko, nebo dřevěný altán a toalety. Kromě samotného lanového centra bude pro děti vystaveno několik dalších atrakcí. Zvláštní výběh budou mít i čtyřnozí mazlíčci.

Přejezd cyklo stezky na Rynečku bude označen

Místostarosta Ivan Šedivý také doplnil informaci k hodně diskutovanému přerušení cyklo stezky přes parkoviště na Rynečku. Podle něj není jiná možnost. „Tento uzel se nedá vyřešit, to by nebylo možné cyklo stezku vybudovat, je to tak i v jiných městech,“ řekl. Přerušení cyklo stezky bude vyznačeno pro cyklisty značkami a na zemi by měla být opticky vyznačena dráha pomyslného pokračování cyklo stezky, která by nabádala řidiče k opatrnosti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz