26. 3. svátek má Emanuel




Kino se otevře až v lednu, nově nabídne i dvousedačky

15. září 2016   (09:12)
Kino se otevře až v lednu, nově nabídne i dvousedačky
foto: MěÚ Příbram

Počet míst se sníží téměř o polovinu.



Přibližně na 4,5 milionů korun bez DPH vyjde rekonstrukce příbramského kina, která začala v tomto týdnu. Vyměněna budou sedadla, bude výrazně snížen počet míst a hlavně bude zakoupena technologie, která umožní promítat filmy ve 3D.

Samotná úprava hlediště vyjde na 2,88 milionů korun, dodávka a montáž sedadel v počtu 259 míst pak na 1,19 milionů korun. Na sedadla získalo město dotaci ze Státního fondu kinematografie ve výši 350 tisíc Kč. Dalších zhruba půl milionu bude stát promítací zařízení pro 3D režim a nové plátno.
Před zahájením rekonstrukce bylo nezbytné v hledišti kina provést geofyzikální a geologický průzkum. Na základě těchto průzkumů bylo rozhodnuto o provedení sanace podloží pod podlahou hlediště. S ohledem na zjištění dutin pod podlahou tak bude zároveň provedena injektáž podkladu s výplní dutiny popílkocementovou směsí.

„Přípravu projektu provázela celá řada komplikací, přesto jsme přesvědčeni, že oproti původnímu stavu bude ve výsledku divácký komfort mnohem vyšší,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda (TOP 09).

Stavebními úpravami hlediště a jeviště kina dojde ke změně počtu sedaček ze stávajícího počtu 401 na 259. Sedadla budou nová, z toho bude 10 míst dodáno v podobě dvousedadel. Bude také vytvořen prostor pro vozíčkáře v počtu 6 míst. S těmito úpravami souvisí i stavební úpravy soklu, výměna povrchu podlah a nouzového osvětlení stupňů v podlaze.

Celá rekonstrukce kina, které patří pod příspěvkovou organizaci města Příbrami Divadlo Antonína Dvořáka, by měla být ukončena v lednu 2017.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: MěÚ








Další články

HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz