15. 6. svátek má Vít

Kempy na Příbramsku se připravují na otevření, kvůli koronaviru očekávají zvýšený zájem

18. května 2020   (13:01)
Kempy na Příbramsku se připravují na otevření, kvůli koronaviru očekávají zvýšený zájem
foto: pribram.cz

Letní sezona by nemusela být pro většinu kempů žádnou tragédií, přestože i je pochopitelně ovlivní koronavirová pandemie.


Majitelé a provozovatelé kempů na Příbramsku letos očekávají silnější letní sezonu. Předpokládají, že Češi stráví kvůli opatřením proti koronavirové nákaze dovolenou doma. Chatky v některých kempech v regionu jsou na letní sezonu už téměř vyprodané, zbývají poslední volné termíny. V tomto týdnu ještě přesně provozovatelé nevěděli, jaká se jich budou týkat mimořádná hygienická opatření. Nebyli si třeba jistí v tom, jestli bude možné otevřít společné sprchy. Ceny za ubytování se ale ve srovnání s loňskem výrazněji neměnily.

„Momentálně máme na letošní sezonu obsazeno asi ze tří čtvrtin, oproti minulým rokům zaznamenáváme zvýšenou poptávku jak na Trhovkách, tak i v kempu Bor. Především je zvýšený zájem o místa pro karavany,“ sdělila redakci provozní Denisa Válová.
Obdobná situace panuje i na Popelíkách. „Otevíráme 25. května. Zaznamenali jsme zvýšený zájem o chaty s vlastním sociálním zařízením, co se týče stanových ploch, zde je obsazeno z větší poloviny,“ uvedla Jana Valentová.
Nával rekreantů letos očekávají i v kempu Podskalí. „Červenec je zarezervován úplně celý, v srpnu máme rezervace asi na osmdesát procent,“ řekla Jana Květová s tím, že stále čekají na instrukce ohledně platných nařízeních vlády.

Letošní dovolené budou pravděpodobně epidemií koronaviru ovlivněny dramaticky. Rozhodovat nemusí jen omezení a příkazy jednotlivých zemí, ale i obavy Čechů, kteří se rozhodnou cestu do ciziny neriskovat. Podle některých cestovních agentur bude letošní léto časem, kdy lidé moře vymění za českou krajinu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne … ZVÍŘATA
Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Nové vydání turistických novin Brdoviny je od tohoto týdne zdarma k dispozici … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz