24. 6. svátek má Jan

Kempařům znepříjemňuje dovolenou rušný provoz na Vltavě. O víkendu připomíná řeka na Cholíně „dé jedničku“

31. července 2018   (06:17)
Kempařům znepříjemňuje dovolenou rušný provoz na Vltavě. O víkendu připomíná řeka na Cholíně „dé jedničku“

Příbramáci míří na Orlík nebo Slapy nejen za koupáním, ale i za klidem. U řeky se ale občas cítí jako u dálnice



Vedro začíná být neúnosné. Kdo má možnost utíká z práce, aby mohl ležet u vody. Někteří dávají přednost bazénům, jiní se rádi vykoupou někde v přírodě. Příbramáci, kteří netrvají na chloru a průzračné vodě, většinou volí některý z kempů na Orlické nebo Slapské přehradě. Vltava je na dosah a v horkém odpoledni se vyplatí zajet si k ní i na otočku.

V posledních letech tu však milovníci nenajdou klid, na jaký bývali zvyklí, a letos tomu není jinak. Nemáme na mysli rušný noční život v kempech, ale velmi hustý provoz motorových člunů na řece. Výhodou Orlické nádrže je její šířka a mnoho možností ke koupání v zátokách. Tam si rekreanti nepřetržitý hluk z motorů a vodních skútrů tolik neuvědomují, maximálně hausbotáře otravuje stálé houpání na vlnách. Na Slapech je situace mnohem horší. „Jezdím sem dlouhou řadu let, máme tu karavan ,na stálo´. Poslední roky ale preferuju delší pobyt jen mimosezónu, protože tady není chvíli klid. Je to tu jako na dálnici a o plavání nemůže být ani řeč. Je to strašný risk,“ říká rekreantka, která dojíždí do kempu Cholín z Prahy. S jejím názorem se ztotožňuje i parta Moraváků, kteří sem přijeli s vlastním člunem na víkend: „Překvapuje nás, že ten provoz je takhle intenzivní až do noci,“ diví se.

Majitel nedaleko ukotvené plachetnice si jde zaplavat. Pro jistotu za sebou táhne červený plovák, aby na sebe upozornil, a vydává se odvážně přímo ke druhému břehu. Pozorně ho sledujeme a občas nás zamrazí v zádech. „Plaval tu už ráno, nechápu proč tak riskuje a neplave jen podél břehu. Podívejte… motorový člun má míjet plavce nejméně s 50 m odstupem a ten s tím jede jako kat,“ ukazuje moravský lodní kapitán na člun, který míjí plavce úplně na těsno. Vteřinu na to střídá člun muž na skútru, aby s zadováděl na vzniklých vlnách.

Voda je tu teplá, mírně zhoršená kvalita prozatím zdraví neškodí, vykoupání je určitě příjemné. Pokud se však chcete vyhnout ruchu a nemáte zájem sledovat akrobatické kousky skútrů, pak navštivte Slapy raději mimo víkend.
Vedro začíná být neúnosné. Kdo má možnost …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz