19. 8. svátek má Ludvík

Ke stávce se na Příbramsku připojí řada škol

23. listopadu 2023   (10:19)
Ke stávce se na Příbramsku připojí řada škol
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Některé školy zůstanou v pondělí 27. listopadu zcela zavřené nebo omezí provoz.


Výzvu ke stávce vyslyšela na Příbramsku řada škol. V pondělí 27. listopadu tak zůstanou některé střední, základní i mateřské školy zcela uzavřené. O této skutečnosti a důvodech stávky informují na svých webech. Redakce pribram.cz školy také oslovila s žádostí o vyjádření a tématu se budeme věnovat i v dalších dnech.

„V naší škole se ke stávce připojili všichni zaměstnanci. Škola bude kompletně mimo provoz,“ říká ředitel ZŠ Milín Pavel Kopecký. Rodiče žáků se o uzavření školy spolu se zdůvodněním tohoto rozhodnutí dozvěděli již minulé pondělí. V Milíně budou stávkovat také zaměstnanci mateřské školy, zprávu škola zveřejnila na webu toto pondělí.
„Jsme hluboce znepokojeni rozhodnutími MŠMT, která podle nás budou mít zásadní dopad na provoz škol a úroveň a kvalitu vzdělávání. Dne 15. listopadu proto ustavený Stávkový výbor zaměstnanců ZŠ Bohutín oznámil vedení školy, že zaměstnanci ZŠ Bohutín vstupují do stávkové pohotovosti,“ předesílá bohutínská základní škola oznámení o účasti na celodenní stávce. Kromě zrušení výuky nebudou v pondělí v provozu ani další školská zařízení – družina a jídelna.
Stávku pedagogů a zaměstnanců škol podporují sedlčanské 2. ZŠ Propojení a 1. ZŠ Sedlčany. „Tato stávka není za mzdové požadavky. Přestože vnímáme obtížnou situaci státu, jsou plánované kroky v oblasti školství v rozporu se státní školskou strategií,“ komentují situaci ředitelé Jaroslav Nádvorník z 2. ZŠ Propojení a Libor Novotný z 1. ZŠ Sedlčany. Obavy se týkají omezení dělených hodin např. u výuky jazyků, snížení počtu asistentů pro hendikepované žáky či redukce prostředků na ostatní výdaje jako učebnice nebo plavecký výcvik. „Neřeší se situace neučitelských pedagogických profesí (školních psychologů) a zároveň je vyvíjen tlak na zajištění duševní a fyzické pohody žáků,“ pokračuje text, jehož úplně znění zveřejňují webové stránky města Sedlčany.

Zjištění, že se se částečně připojí k pondělní stávce, přinesly rodičům dětí z příbramské ZŠ Školní třídní schůzky v tomto týdnu. „Zamýšlené změny ve financování regionálního školství vnímá většina zaměstnanců školy jako velmi znepokojivé a ohrožující kvalitu vzdělávání našich dětí. Zhruba třetina pedagogů se proto rozhodla připojit v pondělí 27. listopadu k avizované stávce formou neplacené neúčasti v zaměstnání. Škola nebude schopna realizovat výuku pro všechny žáky v plném rozsahu. Třídní učitelé seznámí rodiče s provizorním rozvrhem nejpozději v pátek 24. listopadu,“ oznamuje školní web.
Vyučovat v běžném režimu se bude v pondělí na Obchodní akademii a Vyšší odborné škole Příbram. Podle ředitelky Ivy Čápové vyjádří škola svůj souhlas s požadavky školské odborové organizace pouze symbolicky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz