17. 10. svátek má Hedvika
Když už člověk jednou je… Do kin vstupuje dokument o Janu Werichovi

2. srpna 2021   (18:16)
Když už člověk jednou je… Do kin vstupuje dokument o Janu Werichovi
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram/se souhlasem

Portrét divadelní a filmové legendy promítá kino v Příbrami ve čtvrtek 5. srpna od 20.00.


Celým jménem Jan Křtitel František Werich se narodil roku 1905 na pražském Smíchově a v Praze také v roce 1980 zemřel. Tento týden se v českých kinech objeví dokumentární portrét o životním příběhu této velké osobnosti českého divadla a filmu. Snímek „Jan Werich: Když už člověk jednou je“ uvede v premiéře také příbramské kino.

Dokument reflektuje důležité etapy v hercově životě – působení v Osvobozeném divadle, emigraci v USA během druhé světové války, návrat do Československa a střety s nesvobodnými režimy. „Svobodné myšlení v nesvobodné společnosti přinášelo Werichovi mnoho úskalí a tato myšlenka prochází celým filmem,“ uvádí anotace k dokumentu, ve kterém na kolegu vzpomínají další významní umělci jako Jiřina Bohdalová, Zdeněk Svěrák nebo Jiří Suchý. Diváci nahlédnou do Werichova domu na Kampě či na jeho chalupu ve Velharticích.
Obdobně jako Werich tvořil v tandemu s Jiřím Voskovcem pracovala na scénáři a režii novinky dvojice Martin Slunečko a Miloslav Šmídmajer (třetím autorem scénáře je Jakub Vansa). O hudební složku filmu se postaral Petr Malásek. Snahou tvůrců bylo také přiblížit fenomén Werichova chytrého humoru. Jak se jim to podařilo, zjistíte v Příbrami ve čtvrtek 5. srpna od 20.00.
foto, video: Falcon film/ Jan Werich: Když už člověk jednou je (2021) HD oficiální trailer

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz