vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Když hlasuju špatně, schytám to od lidí zase jen jako Buršík

Nepřehlédněte
18. dubna 2021   (08:07)
Když hlasuju špatně, schytám to od lidí zase jen jako Buršík
foto: Martin Buršík/se souhlasem

Místostarosta a ekonom města Příbrami Martin Buršík vystoupil z hnutí ANO. V rozhovoru pro pribram.cz prozradil, jaké důvody ho k tomu vedly, zda bude ve své funkci pokračovat a jestli se bude ucházet o hlasy voličů v dalších komunálních volbách.


Proč jste se rozhodl vystoupit z hnutí ANO?
Svůj krok jsem rozmýšlel dlouho a konzultoval s mnoha lidmi, kterých si vážím. Nakonec jsem se rozhodl a důvody jsou v podstatě dva. Za prvé zvažuji založení profesní organizace zaměřené na hospodaření měst. Po více než dvou letech intenzivní práce ekonoma na radnici bych rád předával a sdílel nabyté know-how, aby Příbram i ostatní města nebyla závislá na ekonomech-jednotlivcích – s tím má Příbram nedobré zkušenosti – ale aby mohla čerpat nejlepší praxi od odborné a apolitické organizace pro nejrůznější typy problémů, s kterými se potýkají. Tato organizace bude celostátní a nepolitická, proto není vhodné, abych při jejím vzniku byl spjat s jakoukoliv celostátní politickou stranou.

A druhý důvod?
Do hnutí jsem vstoupil v roce 2016, kdy jsem se rozhodl aktivně podílet na městské politice, protože mi záleží na tom, jak to u nás vypadá. Zároveň se mi líbil směr pana starosty Vařeky a tehdejší fungování radnice. To byl můj hlavní důvod pro vstup do hnutí ANO. Během pěti let mého členství jsem ovšem pozoroval narůstající bipolaritu názorů na současné vedení celé země, které se z mého pohledu naprosto nesmysluplně promítá i v Příbrami. Zastávám názor, že lidé ve městech jsou mnohem blíže svým politikům než těm v parlamentu, a proto by městská politika udělala větší službu občanům, kdyby nebyla spojována s tou parlamentní. Vystoupil jsem také z tohoto důvodu.
Jakou roli v tom hraje přímo osoba Andreje Babiše?
Nepodstatnou, dva hlavní důvody jsem již uvedl. 
Z politiky odcházíte úplně?
Vystoupením z ANO nevystupuji z politiky. V pozici místostarosty a ekonoma města bych chtěl pokračovat i nadále.

Nepovažujete za podvod na voličích, že opustíte hnutí, ale zůstanete v zastupitelstvu?
Ve městě jsou politici mnohem blíže k lidem než v parlamentu, proto záleží prvořadě na konkrétních osobnostech, jejích krocích, myšlenkách a činech. Když jako Buršík v městském zastupitelstvu hlasuju o něčem „špatně“, schytám to od lidí zase jen jako Buršík. Nikam neodcházím, zůstávám a usiluji o městskou politiku bez vlivu celostátních politických stran.
Chtěl byste být starostou?
Nemám takové ambice a s nynějším starostou Honzou Konvalinkou se mi spolupracuje velmi dobře. Je chytrý, uvážlivý a férový. Je to pracovně nejbližší člověk, se kterým velmi úzce komunikuji.Věřím, že děláme dobrou práci, nasloucháme lidem, snažíme se tady být pro všechny stejným dílem. Přestože jsme osobnostně poměrně hodně rozdílní, věřím, že oslovujeme svou prací většinu obyvatel města.

Budete více spolupracovat s opozicí?
Být v politice podle mne neznamená, že respektuji pouze zájmy těch, co volili mne. Jednáme s kolegy napříč zastupitelstvem, příkladem mohou být pracovní porady se všemi zastupiteli, například na téma aquaparku nebo nového parkovacího systému. To, si myslím, je velký posun kupředu, pokud jde o vstřícnost vedení města komunikovat s opozicí. To, že opozice nejedná konstruktivně a jen se snaží, aby se všechno oddálilo a jen mluvilo, vidím bohužel jako jejich medvědí službu občanům.

Je přibližně rok a půl do komunálních voleb. Budete znovu kandidovat?
Ano, v příbramském zastupitelstvu bych chtěl pokračovat.

Založíte pro další volby nějaké své uskupení?
To jsem zatím neřešil. Nebudu v příštím roce do městských voleb kandidovat za parlamentní stranu nebo jiné celostátní uskupení, to mohu vyloučit. Vážím si spolupráce s kolegy v radě města, chtěl bych v této spolupráci pokračovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz