4. 3. svátek má Stela




KDU-ČSL vyzvala vládu k návratu části žáků do škol od 23.11.

10. listopadu 2020   (14:15)
KDU-ČSL vyzvala vládu k návratu části žáků do škol od 23.11.
foto: pribram.cz, ČTK

Kromě nejmenších žáků by se k prezenční výuce měli vrátit žáci devátých ročníků základních škol a absolventských tříd na středních školách a odborných učilištích, míní Výborný.


KDU-ČSL vyzvala vládu, aby se do škol nejpozději 23. listopadu vrátili žáci prvních a druhých tříd základních škol a absolventských ročníků, pokud se zásadně nezhorší epidemiologická situace v souvislosti s koronavirovou epidemií. Pokud tak kabinet hnutí ANO a ČSSD neučiní, nepodpoří lidovečtí poslanci případnou vládní žádost o další prodloužení nouzového stavu, který aktuálně platí do 20. listopadu. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny to řekl poslanec Marek Výborný.

KDU-ČSL chce na jednání Sněmovny zařadit mimořádný bod, aby vláda informovala o situaci ve školství. Kromě nejmenších žáků by se k prezenční výuce měli vrátit žáci devátých ročníků základních škol a absolventských tříd na středních školách a odborných učilištích, míní Výborný. Nutné je podle něj také urychleně řešit praktickou odbornou výuku na středních odborných školách.
Od 14. října jsou v Česku uzavřeny téměř všechny školy a vyučuje se na dálku, od 2. listopadu se uzavření týká i speciálních škol. V provozu zůstaly mateřské školy a školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, policistů, hasičů nebo zaměstnanců úřadů práce.
Ne každá škola a každý učitel přistupuje k distanční výuce stejným způsobem, proto dochází k rozevírání nůžek v kvalitě vzdělávání dětí, láteřil poslanec. Lidovci chtějí znát scénáře dalšího otevírání škol a kritéria, co nastane v případě dalšího zhoršení epidemiologické situace. Ministerstvo školství také musí podle Výborného zveřejnit scénáře průběhu přijímacích a maturitních zkoušek na jaře 2021.

Nechápe také, proč by nemohla být obnovena individuální výuka v základních uměleckých školách. Žáci se podle Výborného potřebují připravovat na talentové zkoušky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA
Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz