18. 4. svátek má Valérie

Kdo se v Příbrami zapojí do boje o aquatlonový triumf?

11. dubna 2024   (13:27)
Kdo se v Příbrami zapojí do boje o aquatlonový triumf?
foto: Michal Včeliš/se souhlasem

Po dvou závodech na Moravě se Český pohár v aquatlonu přesouvá do středních Čech – v neděli 14. dubna se bude závodit v Příbrami, kde se pravděpodobně zamíchá bitva o celkový pohárový triumf.


Po dvou závodech ve Zlíně a v Brně jsou v čele absolutního pohárového pořadí Šimon Koblížek s Kateřinou Mičkovou. Ani jedno z těchto jmen ale zatím na startovní listině příbramského závodu nefiguruje. Do boje o celkový triumf tak mohou promluvit nová jména – nelze opomenout, že se do celkového pořadí započítávají jen tři nejlepší výsledky.

K favoritům příbramského závodu bude patřit domácí reprezentant Tomáš Zikmund. Na vítězství ale bude útočit také Radim Grebík, který už se sice triatlonu nevěnuje na profesionální úrovni, přesto dokáže bojovat o nejvyšší příčky, což potvrdil ve Zlíně, kde obsadil druhé místo. V závodě žen budou k papírovým favoritkám patřit Veronika Holaniková, bývalá reprezentantka Tereza Svobodová nebo nestárnoucí Hana Kolářová.
O konečné podobě startovní listiny se ovšem rozhodne až dnes, kdy se uzavírají online registrace. Přihlášky na místě pak už nebudou možné.
Plavecká část o délce 400 metrů se uskuteční v krátkém bazénu Aquaparku Příbram, který je s ohledem na svou tribunu velmi přívětivý také pro diváky. Rozhodne se tu také o vítězi letošní třetí Speedo Plavecké prémie, která oceňuje nejlepší plavce závodu. Její vítězové se mohou těšit na věcné ceny od plavecké značky Speedo, která je partnerem Českého poháru v aquatlonu.

K pětikilometrovému běhu se pak závodníci přesunou do blízkého parku u rybníka Hořejší Obora, který budou obíhat po asfaltové stezce.
Start plavecké části je naplánován na 9:15 hodin, první běžci se od nejmladších kategorií budou vydávat na trať Gundersenovou metodou od 13:30 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Česká triatlonová asociace
autor: Michal Včeliš








Související


Další články

Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … SPORT LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT
Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz