Kdo chce skutečně pomoci?
10. července 2014 (06:06)
Především na sociálních sítích se v posledních dnech rozhořela diskuze ohledně nadace Chci pomoci a města Příbram, které bylo manažerem nadace Tomášem Bezouškou zažádáno o dotaci. Podle Bezoušky podmínil starosta Pikrt pomoc města tím, že on a strana ČSSD vystoupí na tiskových konferencích a i přímo na koncertě No Name.
"Pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace," stojí v prohlášení, které Bezouška rozeslal do příbramských redakcí.
Starosta tato tvrzení odmítá
Toto tvrzení starosta Pikrt důrazně odmítá s tím, že žádné podobné podmínky o prezentaci strany ČSSD ani jiné nikomu nekladl. Podle Pikrta je jádrem věci rozhodnutí městské rady, která sice zamítla dotaci na koncert No Name, ale údajně se shodla na tom, že dětem pomoci chce.
„Shodli jsme se na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo. Ne, aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar (výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem," píše ve svém vyjádření starosta Pavel Pikrt.
Tajemný telefonát a zrušená schůzka
Celá záležitost měla gradovat v pondělí 30. června ve večerních hodinách. To už bylo po jednání rady města, která dotaci na koncertu skupiny No Name zamítla. Podle Bezoušky starosta Pikrt volal přibližně v půl desáté, aby se zeptal, jestli si podporu jeho osoby a strany na koncertě No Name nerozmyslel. Pikrt naopak tvrdí, že volal kvůli tomu, že pan Bezouška prostřednictvím e-mailu zrušil plánovanou schůzku, kde se mělo o celé záležitosti dále hovořit.
Obrázek ať si každý udělá sám
V zájmu objektivity zveřejňujeme vyjádření obou zúčastnených osob v plném znění:
Vyjádření Tomáše Bezoušky:
Při podpisu smlouvy pronájmu divadla A. Dvořáka v Příbrami /nájem za divadlo platím městu pořádání charitativního koncertu/ mi bylo poraděno ať zažádám o dotaci na pronájem při charitativním koncertu, pořádaném nadací Chci pomoci, město Příbram. Tudíž jsem o tomto kroku informoval pana starostu Pikrta, zda-li je to možné. On mi odpověděl, že určitě na tyto účely dotaci schválejí. Předal jsem tedy vyplnění žádost advokátní kanceláři /partner naší nadace Chci pomoci, která vyřizuje veškeré tyto věci/ a s mojí spoluprácí jsme žádost odeslali elektronickou formou na město. Poté se mi ozval pan starosta s tím, že nechce, aby město bylo partnerem naší nadace, což jsem mu při schválení dotace nabídl. A že pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace. Poté, co byla dotace městem zamítnuta, měl jsem v půl desáte večer telefonát přímo soukromý od pana starosty, zda-li jsem si to nerozmyslel, a že pokud změním rozhdnutí, udělá vše pro to, aby se dotace nakonec změnila na schváleno. Řekl jsem mu k tomu svoje a on mi telefon položil. Poté mi přišlo písemné vyjádření od města a to, že dotace byla zamítnuta. Dozvěděl jsem se, že řekl na tiskové konferenci po zasedání, že na koncertě No Name si předá sám finance oběma klukům, což mi přijde absurdní, když koncert pořádá moje nadace Chci pomoci. Toť asi vše, nájem samozřejmě zaplatím z financí, které jsou určeny za koncert No Name od partnerů naší nadace, jen mi je smutné chování naší radnice v těchto případech, kdy veškerý výdělek z koncertu putuje dvěma těžce nemocným klukům z našeho města. Stydím se za naší radnici.
Vyjádření starosty Pavla Pikrta:
Jsem velmi zklamaný, jak pan Bezouška interpretuje celé jednání o žádosti o dotaci pro koncert skupiny No Name. Na město přišla skutečně jeho žádost o dotaci na koncert skupiny No Name s tím, že následně bude předána část výtěžku pro dvě nemocné děti. Sám jsem si řekl, že to je opravdu dobrá myšlenka podpořit další nemocné děti tak, jako jsem se angažoval při zajišťování nového bydlení pro Kubíka Skotnicu.Tehdy jsem svůj slib daný v divadle při koncertu Anny K. splnil a dnes Kubík s maminkou bydlí v pěkném bytě na "Spartaku".
Při projednávání podpory koncertu No Name v radě města jsme se shodli na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo , a ne , aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar ( výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem pro nemocné děti. V tom je ten rozdíl ve výkladu celé situace a mě to celé mrzí, že to takto pan Bezouška prezentuje.
Minulý týden byl ke mně v úterý nahlášen pan Bezouška na jednání a toto jednání bylo panem Bezouškou ještě v pondělí zrušeno s tím, že nemá hlídání svých dětí, a že s ním "asi" stejně nebudu chtít jednat, protože bude kandidovat za hnutí ANO 2011. (mail pana Bezoušky mám k dispozici).
To byl také důvod, proč jsem mu před týdnem v pondělí večer volal a ptal se ho proč zrušil plánovanou schůzku u mě na radnici.On se mě ptal na možnost příspěvku na koncert. Sdělil jsem mu informace o postoji rady města (popis viz výše). Žádné podmínky pro přidělení dotace jsem nekladl, to naprosto důrazně odmítám. Je mi líto pana Bezoušky, že takový počin, jako je finanční pomoc potřebným dětem zneužívá pro své politické ambice. A ještě celou situaci překrucuje na Facebooku.
"Pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace," stojí v prohlášení, které Bezouška rozeslal do příbramských redakcí.
Starosta tato tvrzení odmítá
Toto tvrzení starosta Pikrt důrazně odmítá s tím, že žádné podobné podmínky o prezentaci strany ČSSD ani jiné nikomu nekladl. Podle Pikrta je jádrem věci rozhodnutí městské rady, která sice zamítla dotaci na koncert No Name, ale údajně se shodla na tom, že dětem pomoci chce.
„Shodli jsme se na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo. Ne, aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar (výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem," píše ve svém vyjádření starosta Pavel Pikrt.
Tajemný telefonát a zrušená schůzka
Celá záležitost měla gradovat v pondělí 30. června ve večerních hodinách. To už bylo po jednání rady města, která dotaci na koncertu skupiny No Name zamítla. Podle Bezoušky starosta Pikrt volal přibližně v půl desáté, aby se zeptal, jestli si podporu jeho osoby a strany na koncertě No Name nerozmyslel. Pikrt naopak tvrdí, že volal kvůli tomu, že pan Bezouška prostřednictvím e-mailu zrušil plánovanou schůzku, kde se mělo o celé záležitosti dále hovořit.
Obrázek ať si každý udělá sám
V zájmu objektivity zveřejňujeme vyjádření obou zúčastnených osob v plném znění:
Vyjádření Tomáše Bezoušky:
Při podpisu smlouvy pronájmu divadla A. Dvořáka v Příbrami /nájem za divadlo platím městu pořádání charitativního koncertu/ mi bylo poraděno ať zažádám o dotaci na pronájem při charitativním koncertu, pořádaném nadací Chci pomoci, město Příbram. Tudíž jsem o tomto kroku informoval pana starostu Pikrta, zda-li je to možné. On mi odpověděl, že určitě na tyto účely dotaci schválejí. Předal jsem tedy vyplnění žádost advokátní kanceláři /partner naší nadace Chci pomoci, která vyřizuje veškeré tyto věci/ a s mojí spoluprácí jsme žádost odeslali elektronickou formou na město. Poté se mi ozval pan starosta s tím, že nechce, aby město bylo partnerem naší nadace, což jsem mu při schválení dotace nabídl. A že pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace. Poté, co byla dotace městem zamítnuta, měl jsem v půl desáte večer telefonát přímo soukromý od pana starosty, zda-li jsem si to nerozmyslel, a že pokud změním rozhdnutí, udělá vše pro to, aby se dotace nakonec změnila na schváleno. Řekl jsem mu k tomu svoje a on mi telefon položil. Poté mi přišlo písemné vyjádření od města a to, že dotace byla zamítnuta. Dozvěděl jsem se, že řekl na tiskové konferenci po zasedání, že na koncertě No Name si předá sám finance oběma klukům, což mi přijde absurdní, když koncert pořádá moje nadace Chci pomoci. Toť asi vše, nájem samozřejmě zaplatím z financí, které jsou určeny za koncert No Name od partnerů naší nadace, jen mi je smutné chování naší radnice v těchto případech, kdy veškerý výdělek z koncertu putuje dvěma těžce nemocným klukům z našeho města. Stydím se za naší radnici.
Vyjádření starosty Pavla Pikrta:
Jsem velmi zklamaný, jak pan Bezouška interpretuje celé jednání o žádosti o dotaci pro koncert skupiny No Name. Na město přišla skutečně jeho žádost o dotaci na koncert skupiny No Name s tím, že následně bude předána část výtěžku pro dvě nemocné děti. Sám jsem si řekl, že to je opravdu dobrá myšlenka podpořit další nemocné děti tak, jako jsem se angažoval při zajišťování nového bydlení pro Kubíka Skotnicu.Tehdy jsem svůj slib daný v divadle při koncertu Anny K. splnil a dnes Kubík s maminkou bydlí v pěkném bytě na "Spartaku".
Při projednávání podpory koncertu No Name v radě města jsme se shodli na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo , a ne , aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar ( výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem pro nemocné děti. V tom je ten rozdíl ve výkladu celé situace a mě to celé mrzí, že to takto pan Bezouška prezentuje.
Minulý týden byl ke mně v úterý nahlášen pan Bezouška na jednání a toto jednání bylo panem Bezouškou ještě v pondělí zrušeno s tím, že nemá hlídání svých dětí, a že s ním "asi" stejně nebudu chtít jednat, protože bude kandidovat za hnutí ANO 2011. (mail pana Bezoušky mám k dispozici).
To byl také důvod, proč jsem mu před týdnem v pondělí večer volal a ptal se ho proč zrušil plánovanou schůzku u mě na radnici.On se mě ptal na možnost příspěvku na koncert. Sdělil jsem mu informace o postoji rady města (popis viz výše). Žádné podmínky pro přidělení dotace jsem nekladl, to naprosto důrazně odmítám. Je mi líto pana Bezoušky, že takový počin, jako je finanční pomoc potřebným dětem zneužívá pro své politické ambice. A ještě celou situaci překrucuje na Facebooku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA





