24. 8. svátek má Bartoloměj

Karel Gott slaví osmdesátiny

14. července 2019   (09:27)
Karel Gott slaví osmdesátiny

Zlatý slavík naposledy vystupoval v Příbrami v únoru letošního roku


Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Karel Gott je nejznámější český zpěvák a mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík, kterých má celkem 42. Již od mládí chtěl být malířem, po ukončení školní docházky se neúspěšně pokusil o studium výtvarného umění. Vyučil se elektromontérem a začal pracovat v ČKD.

Souběžně s prací se začal věnovat své druhé lásce a to hudbě a zpěvu. Poprvé vystoupil před publikem v roce 1957. Začal se účastnit různých pěveckých soutěží, které mu pomohly k jeho prvnímu pěveckému angažmá v kavárně Vltava. Zpěv ho očaroval natolik, že opustil zaměstnání a začal studovat konzervatoř. Brzy se z amatérského zpěváka stala hvězda československé pop - music.

Karel Gott je ženatý se zpěvačkou a moderátorkou Ivanou Macháčkovou
, nyní Gottovou. Seznámili se na předávání cen TýTý, kde mistrovi okamžitě padla do oka. V dubnu roku 2006 se jim narodila dcera Charlotte Ella. 7. ledna 2008 odjeli do Las vegas, kde se vzali. Téhož roku a to v květnu se jim narodila druhá dcera Nelly Sofie.

V říjnu 2015 mu bylo diagnostikováno zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Dne 18. března 2016 média oznámila, že Karel Gott nad rakovinou definitivně zvítězil.

Karel Gott vystupoval v Příbrami v říjnu 2015 a v únoru letošního roku, kdy přijal pozvání od pořádající agentury VDN Promo. Pokaždé vyprodal sportovní halu do posledního místa. "Dovoluji si Karlovi popřát hodně zdraví. V České republice je mnoho umělců, ale díky své profesionalitě a lidskému přístupu je pan Gott jedinečný. Vzpomínám na poslední vystoupení mistra v Příbrami. Koncert začínal ve 21 hodin, ale Karel přijel již po poledni s tím, že se hlásí do služby. Chtěl si promluvit s každým členem agentury a také si "osahat" každý reproduktor. Spolupráce s panem Gottem je, a byla vždy pro nás vyznamenáním," uvedl Petr Větrovský za agenturu VDN Promo.

Dnes vychází bankovka s mistrem
Unikátní suvenýrová bankovka s nominální hodnotou nula euro v limitovaném a číslovaném množství 5000 kusů vyšla nyní s portrétem Karla Gotta v rámci projektu Euro Souvenir Česko. Dnes se začala prodávat za 50 korun přesně v 9 hodin v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. Chystá se i symbolických 80 kusů eurobankovky v kompletu s exkluzivním 15CD-boxem Karel Gott – Singly (s nízkými čísly bankovek). Prodej pamětních euro bankovek bude probíhat prostřednictvím dvou speciálních výdajových automatů.

 

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Wikipedie
Oficiální web Karla Gotta

autor: top, foto: FacebookDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz