Kapela Compromysh: Díky hraní jsme byli na místech, která bychom jinak nenavštívili
ROZHOVOR
3. října 2014 (13:26)
Jako další představujeme skupinu Compromysh. Její jádro tvoří tři bratři a kamarád Luboš. Jak se dali dohromady se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
No, nevím, jestli to jde ve stručnosti (smích). Psal se rock 1973 v jednom městě za horami a za doly, spíš kolem dolů uranových, se tatínek s maminkou spolu spojili a ze své lásky přišlo na svět takové malé tlusťoučké miminko takový soudek bubínek (říkejme mu Pírek) a ten Pírek byl chudák sám a tak maminka s tatínkem udělali v roce 1976 jemu bratříčka Ládíčka (měla to být ladička ale nepovedlo se jim to), a tak dle svého jména chopil se tento synáček kytary a učil se a učil se a učil se podle rad J. A. Komenského.
Tak ty dva bratři spolu žili a zkoušeli a učili se hráti na hrnce, pokličky a hokejky měli jak kytary. Dospěli do věku pubertálního a chodili s partou na zábavy a poslouchali v té době odsuzované bigbítové kapely a v té době tehdy tříletý nejmladší bratr Tomíno, který se narodil nechtěně v roce 1987, za nima musel tahat basu gambrinusu.
Pak nastal čas, kdy dospěli a rozdělilo je manželství. Mezi tím nám prcek Tomáš dorost a byl ve věku kluků cca 17 let a bavila ho punkrocková muzika, a tak společně se svým kamarádem Soukym a Danym s Pepsonem založili kapelku Compromis. Tehdy se chopil Pírek manažerského křesla.
Po nějaké době kdy kluci společně zkoušeli a hráli se kapela rozpadla a tehdy Souky a Tom řekli Pírkovi „Pojď to s námi zkusit.“ Tak Pírek, starý brach, koupil bicí a začal cvičit, a tak začala se psáti historie Compromysh. Odehráli spolu cca půl roku a najednou to přišlo - povolávací dopis Soukyho na vejšku do Plzně. Co dál? Souky se musí učit a bratři chtěj hrát dále.
Najednou záblesk a maminčina slova: „Máte ještě třetího bratra.” „To by snad šlo ne?”, řekli si Pírek s Tomem a zajeli za bratrem Ladysem, který se nudil po večerech. „Musíme za 14 dní nazkoušet písničky a máme koncert. Nechceme to rušit půjdeš do toho s námi bratře???” a co myslíte, že ten třetí princ udělal??? Ano kývnul a měl radost. Najednou všechno nebylo tak černý, jak se zdálo.
Během 14 dnů se Ladys dostal do formičky a bylo vyhráno. Po koncertě byl úspěch, lidi říkali „Jo kluci vám to hraje super, takhle tři bratři a jak jim to muzicíruje.” A tak se začalo zkoušet a dělat na nových věcech a hrálo se. V roce 2012 chtěla kapela obohatit muziku, a tak zkoušela několik kytaristů. Nakonec v kapele zakotvil výborný kytarista a hlavně kamarád Luboš, neboli Bodom. A tak hraje kapela Compromysh ve složení Pírek, Tomíno, Ladys, Luboš
Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Zahráli jsme se na zajímavých festivalech, a na místech, která bychom jinak nenavštívili. Seznámili jsme se s muzikanty a kapelami, kterými jsme i fanoušky. Jinak jsme pořád ti stejní nadšenci do muziky.
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nad touto otázkou jsme přemýšleli. Samozřejmě každý z nás má jinou Top písničku, ale shodli jsme se na Úděl Vojáka, kterou připojujeme v MP3
Kteří interpreti vás inspirují?
Jsou to kapely hlavně ve stylu, který hrajeme, ale v podstatě nás inspirují všechny styly a texty...
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Toto asi bude pro každého z nás něco jiného. Je to třeba setkání s legendou českého Rocku a Popu Petrem Korálem, nebo zahrání si písničky E!E Pelikáni, kterou s námi zpíval i zpěvák E!E Bořek. V neposlední řadě je to i zážitek z natáčení klipu, kdy za námi přijela na udání městská policie Příbram.
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Cíl je jediný - co nejvíce lidí na koncertech
Jak byste popsali svého typického fanouška?
Člověk, který se chce na koncertech pobavit, ale doma nad textama přemýšlí.
No, nevím, jestli to jde ve stručnosti (smích). Psal se rock 1973 v jednom městě za horami a za doly, spíš kolem dolů uranových, se tatínek s maminkou spolu spojili a ze své lásky přišlo na svět takové malé tlusťoučké miminko takový soudek bubínek (říkejme mu Pírek) a ten Pírek byl chudák sám a tak maminka s tatínkem udělali v roce 1976 jemu bratříčka Ládíčka (měla to být ladička ale nepovedlo se jim to), a tak dle svého jména chopil se tento synáček kytary a učil se a učil se a učil se podle rad J. A. Komenského.
Tak ty dva bratři spolu žili a zkoušeli a učili se hráti na hrnce, pokličky a hokejky měli jak kytary. Dospěli do věku pubertálního a chodili s partou na zábavy a poslouchali v té době odsuzované bigbítové kapely a v té době tehdy tříletý nejmladší bratr Tomíno, který se narodil nechtěně v roce 1987, za nima musel tahat basu gambrinusu.
Pak nastal čas, kdy dospěli a rozdělilo je manželství. Mezi tím nám prcek Tomáš dorost a byl ve věku kluků cca 17 let a bavila ho punkrocková muzika, a tak společně se svým kamarádem Soukym a Danym s Pepsonem založili kapelku Compromis. Tehdy se chopil Pírek manažerského křesla.
Po nějaké době kdy kluci společně zkoušeli a hráli se kapela rozpadla a tehdy Souky a Tom řekli Pírkovi „Pojď to s námi zkusit.“ Tak Pírek, starý brach, koupil bicí a začal cvičit, a tak začala se psáti historie Compromysh. Odehráli spolu cca půl roku a najednou to přišlo - povolávací dopis Soukyho na vejšku do Plzně. Co dál? Souky se musí učit a bratři chtěj hrát dále.
Najednou záblesk a maminčina slova: „Máte ještě třetího bratra.” „To by snad šlo ne?”, řekli si Pírek s Tomem a zajeli za bratrem Ladysem, který se nudil po večerech. „Musíme za 14 dní nazkoušet písničky a máme koncert. Nechceme to rušit půjdeš do toho s námi bratře???” a co myslíte, že ten třetí princ udělal??? Ano kývnul a měl radost. Najednou všechno nebylo tak černý, jak se zdálo.
Během 14 dnů se Ladys dostal do formičky a bylo vyhráno. Po koncertě byl úspěch, lidi říkali „Jo kluci vám to hraje super, takhle tři bratři a jak jim to muzicíruje.” A tak se začalo zkoušet a dělat na nových věcech a hrálo se. V roce 2012 chtěla kapela obohatit muziku, a tak zkoušela několik kytaristů. Nakonec v kapele zakotvil výborný kytarista a hlavně kamarád Luboš, neboli Bodom. A tak hraje kapela Compromysh ve složení Pírek, Tomíno, Ladys, Luboš
Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Zahráli jsme se na zajímavých festivalech, a na místech, která bychom jinak nenavštívili. Seznámili jsme se s muzikanty a kapelami, kterými jsme i fanoušky. Jinak jsme pořád ti stejní nadšenci do muziky.
Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nad touto otázkou jsme přemýšleli. Samozřejmě každý z nás má jinou Top písničku, ale shodli jsme se na Úděl Vojáka, kterou připojujeme v MP3
Kteří interpreti vás inspirují?
Jsou to kapely hlavně ve stylu, který hrajeme, ale v podstatě nás inspirují všechny styly a texty...
Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Toto asi bude pro každého z nás něco jiného. Je to třeba setkání s legendou českého Rocku a Popu Petrem Korálem, nebo zahrání si písničky E!E Pelikáni, kterou s námi zpíval i zpěvák E!E Bořek. V neposlední řadě je to i zážitek z natáčení klipu, kdy za námi přijela na udání městská policie Příbram.
Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Cíl je jediný - co nejvíce lidí na koncertech
Jak byste popsali svého typického fanouška?
Člověk, který se chce na koncertech pobavit, ale doma nad textama přemýšlí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: MJ
Další články
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR
U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice
Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii …
AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život
V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ
Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory
Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel
I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před …
AKTUÁLNĚ




