16. 9. svátek má Ludmila

Kamýk nad Vltavou poslal kola gambijským dětem

30. srpna 2019   (13:45)
Kamýk nad Vltavou poslal kola gambijským dětem

Obec se zapojila do charitativního projektu Kola pro Afriku a usnadnila tak gambijským dětem cestu ke vzdělání


V úterý 9. července odletělo z Česka na 500 jízdních kol do Gambie. Mezi nimi i 65 kousků z Kamýka nad Vltavou. Obec se zapojila do charitativního projektu Kola pro Afriku a usnadnila tak gambijským dětem jejich každodenní cestu do školy.

"V červnu 2019 bylo z Kamýku nad Vltavou odesláno 65 kusů darovaných kol. 9. července v 8 hodin odletěla darovaná kola z ruzyňského letiště do Gambie. Na konci července již všechna kola byla u nových majitelů," stojí v Kamýckém zpravodaji. 

 
Proč zrovna Afrika? Proč zrovna kola?
Děti v Gambii se nerodí do blahobytu, na který jsme zvyklí my v Evropě. Od malička se musí potýkat s nejrůznějšími obtížemi, které mnohdy ani nedokáží samy změnit. Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku již sedmým rokem pomáhá dětem, které mají obtížný přístup do škol. Musí denně pěšky zdolávat několikakilometrové vzdálenosti, stojí je to spoustu energie i času. Rodiče je pak mnohdy nechávají doma a vzdělání jde stranou.
 
Sbírají se jakákoliv kola a v jakémkoliv stavu. Dokonce i ta zcela nepojízdná. Žádná součástka tu nepřijde nazmar. Kola opravují vězni z Heřmanické věznice, nakládají je lidé po výkonu trestu. Přímo ve skladu pracují lidé obtížně uplatnitelní na trhu práce. Projekt tedy nakonec pomáhá nejen v Africe.

„Jsme parta nadšených lidí, pro které je pomoc druhým přirozenou součástí života.
Pomáháme dětem v Africe na jejich cestě ke vzdělání. Radost a vděčnost dětí v Gambii a jejich komunit nám za tu dřinu stojí,“  je uvedeno na webových stránkách společnosti.

Jak je dobře vidět z nedávné kamýcké sbírky, i v našem okolí žijí lidé, kterým není osud afrických dětí lhostejný. 

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz