17. 9. svátek má Naděžda
Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost

1. května 2021   (17:01)
Dalších 9 fotografií v galeriiKambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost
foto: Marek Kovář

Příbramská Knihovna Jana Drdy uvede 4. května cestovatelskou přednášku Marka Kováře. On-line akce začíná v 17.00.


Poslední rok možná některým zvýšil deficit cestování za exotikou. Brzy se jej pokusí zmírnit Knihovna Jana Drdy, která zájemce zve na přednášku cestovatele Marka Kováře s názvem Kambodža – země starobylých chrámů a prolité krve. On-line setkání doplněné autorskými fotografiemi se koná v úterý 4. května od 17.00.
 

Marek Kovář, jehož mottem je „co nejvíce vidět, za co nejméně peněz“, provede diváky po různých zákoutích jedné ze zemí jihovýchodní Asie. Ukáže bídu obyvatel hlavního kambodžského města Phnompenh v kontrastu s bohatstvím královského paláce. „Samozřejmě se podíváme i do typické plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap. Daleko na severu na kambodžsko-laosko-vietnamských hranicích zaskočíme na návštěvu k horským Khmérům, kteří stále žijí tradičním způsobem,“ uvádí další zastavení Knihovna Jana Drdy Příbram.
 
Přednáška se věnuje jak dávné historii v podobě chrámů v Angkoru, tak temným létům dvacátého století spojených s vražděním Rudých Khmérů, při němž zahynula téměř čtvrtina tehdejších Kambodžanů. „Pohladí“ ale také opuštěným ostrovem s fotogenickými plážemi s bílým pískem. „Zajímavostí bude vyprávění o kambodžském králi, který jako jediný vladař na světě hovoří plynně česky,“ doplňuje knihovna. Program oživí také hudební skladby, které složil otec současného panovníka.
 
Vstup do on-line přednáškové místnosti najdete na stránkách www.kjd.pb.cz. „Přijďte trochu dřív, ať si uděláte pohodlí,“ doporučuje knihovna.
 

Fotogalerie

Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost () Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (1) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (2) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (3) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (4) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (5) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (6) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (7) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (8)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz