vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost

1. května 2021   (17:01)
Dalších 9 fotografií v galeriiKambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost
foto: Marek Kovář

Příbramská Knihovna Jana Drdy uvede 4. května cestovatelskou přednášku Marka Kováře. On-line akce začíná v 17.00.


Poslední rok možná některým zvýšil deficit cestování za exotikou. Brzy se jej pokusí zmírnit Knihovna Jana Drdy, která zájemce zve na přednášku cestovatele Marka Kováře s názvem Kambodža – země starobylých chrámů a prolité krve. On-line setkání doplněné autorskými fotografiemi se koná v úterý 4. května od 17.00.
 

Marek Kovář, jehož mottem je „co nejvíce vidět, za co nejméně peněz“, provede diváky po různých zákoutích jedné ze zemí jihovýchodní Asie. Ukáže bídu obyvatel hlavního kambodžského města Phnompenh v kontrastu s bohatstvím královského paláce. „Samozřejmě se podíváme i do typické plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap. Daleko na severu na kambodžsko-laosko-vietnamských hranicích zaskočíme na návštěvu k horským Khmérům, kteří stále žijí tradičním způsobem,“ uvádí další zastavení Knihovna Jana Drdy Příbram.
 
Přednáška se věnuje jak dávné historii v podobě chrámů v Angkoru, tak temným létům dvacátého století spojených s vražděním Rudých Khmérů, při němž zahynula téměř čtvrtina tehdejších Kambodžanů. „Pohladí“ ale také opuštěným ostrovem s fotogenickými plážemi s bílým pískem. „Zajímavostí bude vyprávění o kambodžském králi, který jako jediný vladař na světě hovoří plynně česky,“ doplňuje knihovna. Program oživí také hudební skladby, které složil otec současného panovníka.
 
Vstup do on-line přednáškové místnosti najdete na stránkách www.kjd.pb.cz. „Přijďte trochu dřív, ať si uděláte pohodlí,“ doporučuje knihovna.
 

Fotogalerie

Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost () Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (1) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (2) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (3) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (4) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (5) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (6) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (7) Kambodža: Starobylé chrámy, bílé pláže a krvavá minulost (8)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz