16. 6. svátek má Zbyněk

Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

PR
4. ledna 2019   (14:19)
Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

Jaro nebo léto je na výlety obvykle bohaté, ale kam v zimě? Pokud vám nevadí chladnější počasí, můžete vyrazit i v zimě na kolo, nebo na výlet na rozhlednu či do hradu. Okolí Příbrami nabízí široké vyžití i v chladných měsících.


Ani zima vás nezastaví před rodinnými výlety? V okolí města najdete mnoho památek a krásnou přírodu, která je ideální na klidnou odpolední procházku nebo dokonce na zimní cyklistiku pro zaryté sportovce.

Cyklotrasa Lochovice – Smolotely
Tato cyklotrasa měří dohromady necelých 60 km, takže můžete pořádně protáhnout tělo a váš fitness náramek nebude ležet ladem. Trasa vede po komunikacích III. třídy (asfaltový povrch) nebo polními a lesními cestami, pokud toužíte po opravdovém dobrodružství. V několika bodech křižuje trasa také komunikace II. a I. třídy. V případě, že vyrazíte z Lochovic, vydejte se směrem do Hořovic a odbočte na značenou trasu 302. ve směru Rpety, Jince a Příbram.
 
V okolí cyklotrasy se nachází kopec a pravěké hradiště Plešivec o rozloze 46 ha, zřícenina Valdek, jež se nachází asi 7 km západně od Jinců. Přímo v Jincích se pak můžete pokochat pohledem na kostel sv. Mikuláše. V Tochovicích jižně od Příbrami narazíte na kostel sv. Martina, který v obci stojí již od roku 1331.
 
Pokud toužíte po krásném zimním výhledu, vydejte se směrem k Bohutínu, kde se nachází vyhlídková věž dolu Řimbaba, v němž se těžila ruda až do roku 1900. Až v roce 2013 zde byla bývalá těžní věž uzpůsobena na věž vyhlídkovou, která má 11 metrů. Z věže uvidíte například kopec Zavírka, Vojna nebo poutní Svatou Horu. Rozhled je opravdu překrásný a ocení ho nejeden cyklista.

Hornické muzeum Příbram
Až do 6. 1. 2019 se můžete zajít podívat do Hornického muzea v Příbrami na tradiční výstavu betlémů z příbramského regionu. K vidění budou na dvě desítky betlémů, z nichž základ tvoří originální sbírka Emanuela Kyliánka, jež zaměřil svůj zájem na uměleckou tvorbu neškolených havířů z okolí Příbrami. Výstava také představí betlémy z Podlesí a Dubna, jež zavítají na Příbramsko po 57 letech.

Bruslení na zimním stadionu nebo koupání v aquaparku
Vytáhněte brusle a vydejte se do malé haly zimního stadionu. Můžete si zde vyzkoušet své bruslařské dovednosti během ledna každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin kromě neděle 13.1.
 
Pokud toužíte protáhnout tělo ve vodě, vydejte se do Aquaparku v Příbrami. Využít můžete také saunu, tobogány nebo vířivku.

V Příbrami a jejím okolí je i v zimě co dělat, tak toho využijte.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR

autor: PR


Další články

Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17) Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Dnes v noci se očekává výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami 15. června 2019   (16:42) Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Michal Kriško je příbramským odchovancem, vyzkoušel ale i reprezentaci. 15. června 2019   (14:01) Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Policisté po dobu záchranných prací komunikaci zcela uzavřeli 15. června 2019   (10:33) Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska 15. června 2019   (09:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz