Jurta na okraji Dobříše otvírá každý den své dveře školákům
13. října 2018 (17:59)
Lesní komunitní škola, která funguje druhým rokem v Dobříši, je školou v našich poměrech vskutku neobvyklou. Učitele tu nenajdete. Žáci se schází na devátou hodinu v mongolské jurtě na okraji města a společný čas tráví se svými dospělými průvodci převážně v přírodě.
Tento týden prožili zajímavý den s ornitologem. Prozkoumali ptactvo vyskytující se v bezprostředním okolí školy, dozvěděli se proč se ptáci kroužkují a co vše se z „prstýnku“ na ptačí nožičce dá zjistit. Z očí do očí se seznámili například s budníčkem, červenkou, strnadem, sýkorkou i pěnicí. V zázemí se pak žáci nenásilnou formou dozvěděli, jak se vyvíjí kuře ve vajíčku, která pera komu patří nebo čím se ptáčci živí. Projektový den završili vyráběním obrázků ze semínek.
Lesní komunitní škola a školka umožňuje dětem pobyt v přírodě a život v souladu s přirozenými rytmy. Průvodci kladou důraz na zdravé sebehodnocení a sebedůvěru, učení probíhá v souvislostech a v uvědomění, že děti se učí nejen ze slov, ale daleko více z činů a vnitřních postojů dospělých kolem sebe.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ
Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují.
Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o …
FOTOGALERIE
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ







