Jubilejní sjezd lodí z Rožmitálu do Březnice byl vodáckým svátkem
FOTO
20. dubna 2025 (09:30)
Dalších 8 fotografií v galerii
foto: Splutí Vlčavy. / Aleš Haluska / se svolením
Přes třicet lodí, buřty na ohni a skvělá nálada. Velikonoční víkend přinesl do Rožmitálu pod Třemšínem pořádnou dávku vodácké radosti – už podesáté se tu konal tradiční sjezd říčky Vlčavy.
Velikonoční víkend v Rožmitále byl ve znamení tradičního sjíždění Vlčavy na lodích. Tato vodácká tradice má ale kořeny mnohem hlouběji. Podle jednoho z pořadatelů a zároveň zakladatele akce z rodiny Veleků se první neoficiální sjezd konal už někdy kolem roku 1975!
Letos vyrazilo na vodu přes třicet posádek, které startovaly v části Rožmitálu zvané Lužánky a mířily až do Březnice. Nešlo ale o sportovní výkon. Cestou si vodáci dopřáli i tradiční zastávky s opékáním buřtů a občerstvením. Ačkoliv je v těchto týdnech vody v krajině opravdu málo, díky skvělé spolupráci s místními rybáři a podporou města se podařilo pustit vodu z rybníků kaskádovitě tak, aby byl sjezd možný a hlavně bezpečný.
„Celá akce se velice vydařila, i díky podpoře města a rožmitálských rybářů, kteří nám vyšli vstříc. Bez nich by to nešlo,“ pochválil souhru organizátorů i příznivců radní města Aleš Haluska.
Sjezd Vlčavy tak znovu potvrdil, že Rožmitál umí nejen tradice udržovat, ale i proměnit je v radost pro desítky lidí.
„Celá akce se velice vydařila, i díky podpoře města a rožmitálských rybářů, kteří nám vyšli vstříc. Bez nich by to nešlo,“ pochválil souhru organizátorů i příznivců radní města Aleš Haluska.
Sjezd Vlčavy tak znovu potvrdil, že Rožmitál umí nejen tradice udržovat, ale i proměnit je v radost pro desítky lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Karel Hutr
Související
•Hudební festival Antonína Dvořáka přinese na dvacet koncertů v sálech, kostelech i pod širým nebem
•Veselé Velikonoce na Svaté Hoře: Buřty, zelené pivo i velikonoční drinky!
•Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba vznikla barokní pec podle šumavského vzoru
Další články
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ
Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě
V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch
Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé …
SPORT
Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním
Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají …
KRIMI
Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost
Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do …
AKTUÁLNĚ
Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky
V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a …
AKTUÁLNĚ
Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji
Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve …
KRIMI
Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín
Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v …
KULTURA
Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky
Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na …
AKTUÁLNĚ
Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení
Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době …
AKTUÁLNĚ












