19. 5. svátek má Ivo

Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

2. ledna 2019   (10:39)
Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

Budou uklizené chodníky a silnice i v případě většího sněžení?


Se začátkem nového roku se i v Příbrami objevil i sníh, který jsme si přes Vánoce neužili. Je tak třeba se přizpůsobit aktuálním podmínkám, jak na silnici, tak na chodnících. Tu největší práci však mají sypací a odklízecí vozy. Jak jsou Technické služby Příbram připraveny na náhlou sněhovou kalamitu? Na to jsme se zeptali za vás a dle všeho, by je neměla překvapit ani náhlá sněhová bouře.

Za Technické služby Příbram se nám vyjádřil Bc. Libor Michvocík, zástupce ředitele:

„Technické služby města Příbrami se na zimní období (1.11 - 31.3.) vždy připravují s předstihem, kdy jsou auta vybavena radlicemi, přestrojena na sypače inertního a chemického materiálu a od 1.11. je vždy zaveden nepřetržitý dispečink na tel: 777 705 600.
 
Jsme schopni do hodiny od okamžiku, kdy jsou komunikace obtížně sjízdné nebo nesjízdné, vyjet až se čtyřmi silničními sypači, čtyřmi traktory, šesti chodníkovými posypovými vozy a dalšími sedmi malými stroji (sekačky s možností hrnutí a posypu). Do ulic dále vyráží cca 40 zaměstnanců zimní údržby k zmírnění podmínek na přechodech (99), zastávkách MHD (203) a chodnících, které nemohou být z různých důvodů ošetřovány mechanizací.

Nepřetržitě sledujeme vývoj počasí. Dispečer kontroluje v pravidelných intervalech stav silnic a chodníků a v případě potřeby zahájí ošetření komunikací. To se řídí Závazným plánem zimní údržby (který vychází ze Zákona o pozemních komunikacích), kde jsou určeny časové intervaly, ve kterých má být komunikace ošetřena. Plán zimní údržby je k nahlédnutí na stránkách TS Příbram v sekci Zimní údržba.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Bc. Libor Michvocík - Technické služby Příbram

autor: pmrDalší články

Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47) Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize SFC Opava - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) V sobotu 18. května zavítala ve čtvrtém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech. 18. května 2019   (20:55) Cyklistická koncepce města Cyklistická koncepce města Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se můžete vyjádřit. 18. května 2019   (17:34) Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Vzniklá škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. 18. května 2019   (14:56) Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Počet volných míst je omezený a pravděpodobně neuspokojí poptávku všech zájemců. 18. května 2019   (11:56) Další Američan v Příbrami Další Američan v Příbrami Příbram Bobcats posiluje! Kromě amerického trenéra, o kterém jsme vás již informovali, tento týden přiletěl i Malik Washington. Dvaadvacetiletý rodák z Californie, donedávna hrající za Faulkner University. 18. května 2019   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz