Jsme v tom s vámi, děkujeme, vzkazují osobnosti zdravotníkům příbramské nemocnice
NEPŘEHLÉDNĚTE
12. března 2021 (06:41)
Portál pribram.cz oslovil několik osobností, které prostřednictvím videa vyjádřily poděkování a sílu do další práce zdravotníkům v první linii.
Situace v příbramské nemocnici se stále nelepší a počet pacientů s koronavirem každý den narůstá. Ve čtvrtek zde bylo hospitalizováno 97 lidí, z nichž ve velmi vážném stavu v intenzivní péči bojovalo o život 15 pacientů.
Příbramská nemocnice minulý týden kvůli enormní zátěži intenzivní péče vyhlásila stav hromadného ohrožení osob, což je doposud největší vytížení tohoto zdravotnického zařízení od začátku epidemie. Kromě hospitalizovaných značně stoupají i počty zemřelých, těch bylo ke včerejšímu dni 132.
Někteří lidé však toto onemocnění bagatelizují a navzdory vládním nařízením odmítají dodržovat základní hygienická pravidla. Ve čtvrtek příbramská nemocnice zveřejnila fotografie vyčerpaného personálu a opět apelovala: „Prosíme všechny „hrdiny“, kteří ignorováním vládních opatření bojují proti systému a vládě, aby si uvědomili, že tím, komu ubližují, jsou ve finále zdravotníci, kteří v práci nechávají kus sebe, aby bojovali o životy lidí s koronavirem. Prosíme, vydržte to, když i naši zdravotníci to musí vydržet,“ uvedla.
Portál pribram.cz oslovil několik osobností, které prostřednictvím videa vyjádřily poděkování a sílu do další práce zdravotníkům v první linii. Mezi oslovenými jsou například starostové Příbrami, Dobříše, Rožmitálu pod Třemšínem a Sedlčan. Podporu zdravotníkům vyjádřila i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, ředitelé příspěvkových organizací města Příbrami a další.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
video: pribram.cz (Jakub Pečenka)
video: pribram.cz (Jakub Pečenka)
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ
Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd
Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou …
POZNÁVÁME BRDY
Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme
Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové …
PR
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally!
Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě
Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. …
KULTURA
REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky
V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET




