26. 4. svátek má Oto

Jsme lidé různí...

22. června 2018   (08:01)
Jsme lidé různí...

Na jedné straně stojí snaha a úsilí udělat z města příjemné místo pro žití, na straně druhé devalvace a lhostejnost.


Rozkvétají náměstí, zkrášlují se areály, nabízejí se zajímavé kulturní akce… My, běžní občané, máme radost z pobytu v příjemném prostředí a užíváme si ho třeba i jen cestou z práce a do práce. Mnoho času k vyhledání příležitostí, jak se na nějaké tvorbě osobně podílet a následné realizaci, nenacházíme. Jsme rádi, že volné chvilky využijeme např. k procházce.
Rozkvétají náměstí, zkrášlují se areály, …

Najdou se bohužel i tací, kteří si na cestu za kouskem přírody berou velkou výbavu a zpátky se vrací s prázdnýma rukama. Kontrast lidského bytí je zachycen na přiložených fotografiích – na jedné straně snaha mnoha lidí zanést do města pro potěchu, alespoň trochu zeleně, na straně druhé znehodnocování míst, která by i bez úsilí člověka mohla přinášet kýžený relax. Zdevastovaná lavička na fotografii se nalézá mezi areálem Nového rybníku a Fialáku na velmi příjemném, tichém a i v letním parnu osvěžujícím místě. Nepořádek, který se zde nachází, je pravidelně odstraňován, přesto se znovu a znovu objevuje.
Najdou se bohužel i tací, kteří si na cestu za …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz